poniedziałek, 22 kwietnia

Wszystko wskazuje na to, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Netflix oficjalnie zaczyna rozprawiać się z udostępnianiem haseł nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również w Polsce.

Netflix wyjaśnił na swojej stronie internetowej, w jaki sposób wpłynie to na widzów, którzy udostępnili swoje hasło do konta osobom spoza gospodarstwa domowego i jakie byłyby dodatkowe koszty, gdyby nadal chcieli umożliwić użytkownikom spoza gospodarstwa domowego dostęp do swojego konta.

koniec-udostępniania-Netflix

W przyszłości posiadacze kont w planie Netflix Standard będą mogli dodać jedną osobę spoza swojego gospodarstwa domowego, ale będą musieli zapłacić dodatkowe 9,99 złotych miesięcznie. Posiadacze kont Netflix Premium z pakietem 4K mogą dodać maksymalnie dwóch dodatkowych członków, ale każdy z nich będzie nadal kosztował 9,99 złotych.

Dodatkowi członkowie otrzymają własne konto i hasło, ale ich członkostwo jest opłacane przez osobę, która zaprosiła ich do współdzielenia konta Netflix. Alternatywnie mogą skorzystać z nowej funkcji „przeniesienia profilu”, aby zachęcić dodatkowych użytkowników do utworzenia własnych kont, za które płacą.

Netflix informuje, że abonenci mieszkający w tym samym gospodarstwie domowym nadal będą mogli uzyskać dostęp do swojego konta poza domem lub w podróży, ale firma powiedziała, że ​​we wtorek zaczęła wysyłać e-maile o planie „płatnego udostępniania” użytkownikom spoza gospodarstwa domowego, wyjaśniając, jakie mają możliwości.

Netflix testuje nowe ograniczenia udostępniania w Kanadzie, Nowej Zelandii, Hiszpanii i Portugalii od początku roku i powiedział w kwietniu, że jest „zadowolony z wyników”. W Kanadzie płatne udostępnianie zaowocowało większą bazą członków Netflix i przyspieszeniem wzrostu przychodów, co dało Netflixowi pewność, że rozszerzy swoją działania na inne kraje i tak też się stało.

Netflix twierdził w zeszłym roku, że ponad 100 milionów gospodarstw domowych dzieli konta, co wpływa na jego zdolność do „inwestowania w Netflixa i ulepszania go” dla płacących członków.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx