niedziela, 22 maja

Następny iPhone firmy Apple ma podobno wykorzystać nową technologię paneli wyświetlacza, które mogłyby spowodować, że urządzenie będzie nie tylko cieńsze ale i lżejsze. Technologia wyświetlaczy o nazwie „cell-in” jest obecnie wdrażana przez firmę Sharp i Toshiba. Informacje te pochodzą ze źródeł od bieżącym dostawców Apple.

Źródła zauważają, że poprawa wydajności w panelach dotykowych „in-cell” firm Sharp i TMD przekonał Apple do podjęcia współpracy z japońskimi producentami paneli. Zastosowanie paneli dotykowych in-cell, jeśli zostałby wdrożone, będzie miało także znaczący wpływ na działalność obecnych dostawców paneli dotykowych dla Apple czyli TPK Holdings i Wintek, które specjalizują się w rozwiązaniach z technologii „glass on glass”.

Aktualne ekrany pojemnościowe iPhone’a wymagają zainstalowania ekranu dotykowego na zewnątrz LCD, co oznacza dodatkową warstwę szkła, która przekłada się na zwiększoną grubość, oraz stanowi dodatkowy etap w procesie laminowania. Gdyby firma Apple zdecydowała się na stosowanie tej nowej technologii „in-cell” w swoich telefonach, nie tylko zredukowała by koszty wytworzenia iPhone’a, ale wpłynęła  by na cieńsze i lżejsze urządzenia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wojciech
Wojciech
10 lat temu

 Tak, tak, nie dam się już nabrać. Rok temu przed premierą iPhone5, również czytałem niezwykłe rzeczy o tym telefonie i widziałem pięknie wyglądające wizualizacje. I co? I nic, był tylko „odgrzewany kotlet”.

Reniek
Reniek
10 lat temu

Tył tego telefonu, usuwając logo, to jakby kalka Samsunga NOTE, tylko trochę mniejszy.

Michu
Michu
10 lat temu

Cienki, cieńszy, jeszcze cieńszy. Fajnie, ale jak mam wybierać między chudym telefonem a długo działającą baterią, to zdecydowanie wolę to drugie.

3
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x