poniedziałek, 11 grudnia

Tajwański film „The Great Buddha+”, czyli czarna komedia, nagrany głównie na iPhone’ie 6 Plus, zdobył dziesięć nominacji do nagrody Golden Horse, w tym za najlepszy film fabularny i najlepszą reżyserię.

Wyreżyserowany przez Huang Hsin-yao, wyprodukowana i nakręcony przez uznanego fotografa Chung Mung-honga, czarno-biały film podąża za losami dwójki bohaterów z małej tajwańskiej wioski. Pickle to nocny ochroniarz w fabryce posągów z brązu. Jego kolega, Belly Bottom, pracuje w ciągu dnia jako zbieracz odpadów. Największą przyjemnością życia Pickle’a jest oglądanie filmów pornograficznych, które Belly Bottom gromadzi w małych pokoju. Jedzenie po nocy i oglądanie telewizji są integralną częścią ich nudnego życia. Pewnego dnia, gdy ich telewizor przestaje działać ich życie zmienia się na zawsze…

Nagrody Golden Horse, które zostaną ogłoszone 25 listopada w Tajpej, są często uważane za jedne z najbardziej prestiżowych nagród filmowych dla kina mandaryńskiego, a filmy z Tajwanu, Chin i Hongkongu regularnie walczą o te wyróżnienia. Festiwal Taipei Golden Horse to najważniejsze wydarzenie filmowe na Tajwanie i jeden z najbardziej prestiżowych festiwali filmowych w Azji. Prezentuje program międzynarodowy, jednak w szczególny sposób promuje kino chińskojęzyczne i jego twórców poprzez nagrody Golden Horse Awards. Są one przyznawane od 1962 roku i popularnie nazywane chińskimi Oscarami, co podkreśla ich wagę.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx