środa, 29 listopada

Firma Apple bada sprawę po tym, jak dwóch właścicieli telefonu iPhone 8 Plus udostępniło zdjęcia urządzenia, które napuchło i otworzyło się z powodu awarii baterii.

„Zdajemy sobie sprawę z problemu i obserwujemy go”, skomentował zdjęcia rzecznik Apple.

Pierwszym klientem z takim problemem była podobno kobieta z Tajwanu, która powiedziała, że jej telefon iPhone 8 Plus wystrzelił mimo, że był ładowany oryginalną ładowarkę firmy Apple. Chińskie serwisy mediowe poinformowały, że urządzenie zostało zwrócone firmie Apple w ramach rutynowego badania tych pojedynczych incydentów co roku.

Drugi klient z Japonii udostępnił zdjęcie iPhone’a 8 Plus z wyświetlaczem oddzielonym od aluminiowej obudowy urządzenia.

W obu przypadkach okazuje się, że bateria mogła napuchnąć ze względu na powstający wewnątrz gaz. Ekspansja następnie nałożyła zbyt duże ciśnienie na wyświetlacz, powodując otwarcie się urządzenia, co de facto pomogło uniknąć zapalenia się urządzenia.

 

Jednak nie musicie się niczego obawiać. Wraz z milionami telefonów iPhone wyrzucanych z linii produkcyjnych, Apple za każdym razem, gdy pojawiają się nowe modele, dostrzega kilka przypadków z problemami z baterią. To nieuchronność baterii litowo-jonowych. Podobne sytuacje zdarzyły się z niektórymi modelami telefonu iPhone 7 i prawdopodobnie wystąpią z iPhone’em X i każdym innym, który się pojawi.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx