poniedziałek, 4 marca

Malware jest małym, ale realnym zagrożenie dla systemu OS X, więc nic dziwnego ze Apple od czasu do czasu uaktualnia swoją wbudowaną w OS X bazę danych anty-malware. Ale pojawiło się właśnie nowe niebezpieczeństwo.

Nowy trojan o nazwie Trojan-Dropper:OSX/Revir.a maskuje się jako plik PDF, a następnie próbuje dostać się na komputer Mac, co pozwala hakerom uzyskanie dostępu do systemu. Kiedy pracujesz, prawdopodobnie nie będziesz nawet mieć świadomości, że system został uszkodzony, ale będzie on wciąż obserwowany przez zdalny serwer złośliwego oprogramowania.

Jak można powstrzymać się od zarażenia? Cóż, trojan rozprzestrzenia się za pośrednictwem pliku PDF, więc najłatwiej zabezpieczyć się przed nim nie otwierając plików do których nie mamy pewności, albo które pochodzą z nieznanych źródeł. O złośliwym PDFie dowiesz się zaraz po otwarciu, bo będzie on pełen chińskich znaków.

A co zrobić jeśli już zobaczyliśmy że jesteśmy zaatakowani? To całkiem proste: otwieramy Activity Monitor i szukamy procesu o nazwie „Checkvir”. Jeśli go zobaczymy, zatrzymujemy go, a następnie usuwamy pliki „checkvir” i „checkfir.plist” z katalogu /nazwa_użytkownika/Library /LaunchAgents/Directory.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Max
Max
12 lat temu

dzięki za info będę uważać na pdfy!

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx