piątek, 24 marca

Według Rossa Younga, analityka Display Supply Chain Consultants (DSCC), prawdopodobne 13- i 15-calowe modele MacBooka Air firmy Apple będą miały nowe rozmiary wyświetlaczy, ale będą pozbawione technologii mini-LED i ProMotion.

W wątku na Twitterze Young powiedział, że tegoroczny MacBook Air będzie miał wyświetlacz o przekątnej 13,6 cala. Dzięki temu byłby o 0,3 cala większy niż obecny MacBook Air, ale nadal o 0,6 cala mniejszy niż obecny 14,2-calowy MacBook Pro. Nowy rozmiar wyświetlacza prawdopodobnie zostanie uwzględniony dzięki całkowitej zmianie konstrukcji urządzenia, które odejdzie od zwężającego się profilu na rzecz cieńszej obudowy podobnej do MacBooka Pro.

Wcześniej w tym tygodniu Young poinformował, że Apple pracuje nad większym, 15-calowym modelem MacBooka Air, który ma wejść na rynek w 2023 roku. Szanowany analityk Apple, Ming-Chi Kuo, zasugerował, że to urządzenie może nosić nazwę „MacBook”, a nie MacBook Air.

Dzisiaj Young powiedział, że 15-calowy MacBook Air lub „MacBook” będzie miał wyświetlacz o przekątnej 15,2 cala. Jest to 0,2 cala mniej niż 15-calowy wyświetlacz, który Apple oferował wcześniej w swoim większym modelu MacBooka Pro do czasu wprowadzenia 16-calowego MacBooka Pro w 2019 roku. Zakładając, że urządzenie będzie miało również cieńsze ramki niż obecnie wycofany 15-calowy MacBook Pro i nowy wygląd, 15-calowy MacBook Air może mieć zauważalnie mniejszy rozmiar w porównaniu do tego urządzenia.

Young powiedział, że żaden z nowych modeli MacBooka Air nie będzie wyposażony w wyświetlacz mini-LED ani technologię ProMotion. Wydaje się to sprzeczne z wieloma twierdzeniami DigiTimes, które twierdziły, że MacBook Air otrzyma wyświetlacz mini-LED w 2022 roku, ale Young utrzymuje, że dwa nowe modele MacBooka Air będą miały wyświetlacze LCD, aby utrzymać niższą cenę w porównaniu z topowymi modelami MacBook Pro.

Young ujawniał dokładne informacje na temat planów Apple, takie jak wyświetlacz ProMotion iPhone’a 13 Pro, rozmiar wyświetlacza i ramek szóstej generacji iPada mini, 14- i 16-calowe wyświetlacze mini-LED w MacBooku Pro z ProMotion i więcej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx