środa, 10 sierpnia

Microsoft testuje nową wersję swojej aplikacji Xbox, która pozwoli użytkownikom Xbox na zdalne granie w gry na iPhone’ach i iPadach przy użyciu funkcji przesyłania strumieniowego. Nowa funkcja została udostępniona użytkownikom TestFlight wczoraj rano.

Opcja przesyłania strumieniowego Xbox różni się od usługi Microsoft xCloud, która kolidowała z Apple. xCloud jest przeznaczony do strumieniowego przesyłania gier z serwerów Microsoftu, podczas gdy opcja przesyłania strumieniowego Xbox wymaga od użytkowników podłączenia iPhone’a do konsoli Xbox.

Jak zauważa The Verge, nowa opcja przesyłania strumieniowego Xbox jest podobna do aplikacji PS4 Remote Play, którą Sony oferuje na iPhone’ach i iPadach Apple. Gra zdalna umożliwia użytkownikom granie w gry PS4 przez Wi-Fi na urządzeniu Apple.

Funkcja przesyłania strumieniowego Xbox będzie działać poza domem, podobnie jak wersja na PlayStation, umożliwiając właścicielom Xbox’a dostęp i granie w ich gry z konsoli Xbox, gdy nie ma ich w domu. Zaktualizowana aplikacja Xbox jest obecnie testowana przez członków TestFlight i prawdopodobnie wkrótce zostanie udostępniona publicznie.

Jeśli chodzi o xCloud, to Microsoft ma możliwość przeniesienia tej funkcji na iPhone’a i iPada po ostatnich zmianach zasad App Store, ale wprowadzenie xCloud na urządzeniach Apple będzie wymagało od Microsoftu przesłania każdej pojedynczej gry do App Store w celu przeglądu.

Microsoft powiedział, że jest to „złe wrażenie dla klientów”, którzy chcą „wskoczyć bezpośrednio do gry z wybranego katalogu w jednej aplikacji, tak jak robią to z filmami lub piosenkami” i nie muszą „pobierać ponad 100 aplikacji w celu zagrania w jedną konkretną grę z chmury”.

Project xCloud wystartował 15 września jako Xbox Game Pass Ultimate i chociaż jest dostępny na urządzeniach z Androidem, nie jest dostępny dla użytkowników iOS.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx