poniedziałek, 27 maja

Jak donosi The Verge, Microsoft testował motyw na Windowsa XP, który bardzo przypominał Aqua GUI Mac OS X.

Niedawny przeciek kodu źródłowego systemu Windows XP ujawnił różne niewydane motywy, które Microsoft opracował w 2000 roku, w czasie, gdy Microsoft konkurował z Apple w zakresie systemów operacyjnych dla komputerów stacjonarnych.

Jeden z motywów, o nazwie kodowej „Candy”, odzwierciedla projekt interfejsu Apple Aqua, który został po raz pierwszy zaprezentowany na Macworld Conference & Expo w 2000 roku. Aqua był kultowym projektem Apple i dawał wrażenie głębi dzięki zastosowaniu cienia i przezroczystości , metalicznych tekstur i zaokrąglonych elementów przypominających płyn.

Motyw został opisany jako „Whistler skin with eye candy”, przy czym „Whistler” był kryptonimem systemu Windows XP i oznaczono go jako „tylko do użytku wewnętrznego”. Chociaż motyw nigdy nie został ukończony, podstawowe aspekty, takie jak przycisk Start systemu Windows i różne elementy interfejsu użytkownika, były zbliżone do Aqua.

Najbardziej uderzająca jest replikacja zaokrąglonych przycisków przypominających wodę w systemie Mac OS X. Deweloperzy systemu Windows podobno używali motywu jako symbolu zastępczego do tworzenia silnika motywów dla systemu Windows XP.

Motyw został ostatecznie odrzucony na rzecz niebiesko-zielonego motywu Luna w ostatecznej wersji systemu Windows XP wydanej w 2001 roku. Wyciek kodu źródłowego ujawnia kolejny, zakulisowy, przykład wpływu Maca na Windows.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx