poniedziałek, 15 lipca

Zgodnie z najnowszymi prognozami analityka Morgan Stanley, Katy Huberty, branża usługowa Apple wzrośnie w przyszłym roku o 20 procent, napędzana nadchodzącą usługą streamingową Apple TV+. O wszystkim informuje CNBC.

W nowej nocie dla inwestorów Huberty przewiduje, że ‌Apple TV‌+ urośnie do wartości 9 miliardów dolarów do roku 2025 pomimo rosnącej konkurencji na rynku transmisji strumieniowych nawet jeśli tylko 1 na 10 użytkowników Apple zasubskrybuje tę usługę:

„Dzięki atrakcyjnej cenie i szerokiej początkowej dystrybucji dzięki bezpłatnego roku w pakiecie po zakupie dowolnego urządzenia, szacujemy, że Apple TV‌+ może stać się biznesem o wartości 9 mld dolarów z 136 milionami płatnych subskrybentów do roku 2025 zakładając, że tylko 1 na 10 użytkowników Apple zapłaci za usługę do 2025”.

Zapowiedziana na 1 listopada usługa ‌Apple TV‌+ kosztuje 24,99 złotych miesięcznie i będzie dostępna w aplikacji ‌Apple TV‌ na iPhonie, iPadzie, ‌Apple TV‌, iPodzie touch, Macu i innych platformach, w tym online przez www.tv.apple.com. Klienci, którzy kupią nowy telefon iPhone, iPada, Apple TV, Maca lub iPoda touch od 10 września 2019 roku będą mogli bezpłatnie korzystać z rocznego abonamentu na Apple TV+.

Morgan Stanley podniósł również cenę docelową akcji Apple z 247 USD do 289 USD. Działa to jako wzrost o 17 procent w oparciu o swoją prognozę dla Apple TV+, a także prognozę, że sprzedaż wzrośnie tradycyjnie w „cyklu wymiany” iPhone’a w 2020 roku kiedy to użytkownicy przejdą na iPhony z obsługą 5G.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx