sobota, 13 lipca

Apple udostępnił dziś publicznym beta testerom czwartą wersję beta nadchodzących aktualizacji iOS 13.2 i iPadOS 13.2, tydzień po wypuszczeniu trzeciej wersji beta i miesiąc po wydaniu iOS 13.1.

iOS i iPadOS 13.2 można pobrać bezprzewodowo z poziomu uaktualnień systemu iOS mając zainstalowany odpowiedni profil testera beta.

iOS 13.2 wprowadza technologię Deep Fusion do aparatów modeli iPhone 11 i iPhone 11 Pro. Deep Fusion to nowy system przetwarzania obrazu, który wykorzystuje chip A13 Bionic i silnik neuronowy. Deep Fusion wykorzystuje techniki uczenia maszynowego do przetwarzania zdjęć piksel po pikselu, optymalizując teksturę, szczegóły i szum w każdej części obrazu.

Funkcja ta ma na celu poprawę jakości zdjęć w pomieszczeniach i zdjęć wykonanych przy średnim oświetleniu. Jest to funkcja, która zostanie automatycznie aktywowana w zależności od zastosowanego obiektywu i poziomu oświetlenia w pomieszczeniu.

W drugiej wersji beta Apple dodał obsługę dziesiątek nowych symboli emoji w iOS i ‌iPadOS‌. Aktualizacja wprowadza obiecaną opcję prywatności, która pozwala użytkownikom zrezygnować z udostępniania nagrań dźwiękowych Siri i historię dyktowania oraz dodaje opcję usunięcia interakcji głosowych powiązanych z głosowym identyfikatorem. Te ustawienia zapewniają użytkownikom większą kontrolę nad sposobem korzystania z ich nagrań „Siri”.

Uwzględniono również opcję usuwania aplikacji bezpośrednio z ekranu głównego, a na iPhone’ach 11 i 11 Pro opcję zmiany ustawień nagrywania wideo bezpośrednio z aplikacji Aparat.

Obie wersje beta iOS 13.2 zawierały także wskazówki dotyczące „AirPods” trzeciej generacji, spodziewanych w 2020 roku. „AirPods” mają nowy wygląd z korpusem przypominającym obecne „AirPods”, ale z gumowymi końcówkami, prawdopodobnie z funkcją redukcji szumów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx