niedziela, 19 maja

Apple ma trudności z produkcją wyświetlaczy iPhone’a 15 Pro i iPhone’a 15 Pro‌ Max, co może spowodować ograniczoną dostępność tych urządzeń w momencie premiery we wrześniu.

Plotki sugerują, że ‌iPhone 15 Pro‌ i ‌iPhone 15 Pro‌ Max będą miały cieńsze ramki niż modele iPhone 14 Pro i to właśnie zmniejszenie rozmiaru ramki powoduje problemy.

Według The Information, dostawcy Apple stosują nowy proces produkcji wyświetlaczy, aby zmniejszyć rozmiar ramki, co powoduje problemy z wyświetlaczami produkowanymi przez LG Display. Apple miał podobny problem ze wzrostem rozmiaru wyświetlacza Apple Watch Series 7 w 2019 roku, a urządzenie było opóźnione o około miesiąc.

Wyświetlacze LG nie są w stanie przejść testów niezawodności podczas procesu, w którym wyświetlacz jest połączony z metalową obudową. Apple ulepsza projekt wyświetlacza LG, aby przechodziły one testy i nadal rozważa wyświetlacze Samsunga, których może użyć do montażu.

The Information nie wierzy, że Apple opóźni premierę iPhone’a 15 Pro i iPhone’a 15 Pro Max, ale zamiast tego firma może mieć mniej dostępnych urządzeń w momencie premiery, co doprowadzi do niedoborów. Problem produkcyjny najmocniej uderzy w iPhone’a 15 Pro‌ Max i wygląda na to, że będzie to urządzenie najtrudniejsze do zdobycia podczas premiery.

W sumie nie jest niczym niezwykłym, że zaraz po premierze następują braki co najmniej jednego modelu iPhone’a, a zdarzały się sytuacje, w których modele iPhone’a wyprzedawały się całkowicie w dniu premiery, a kolejni zainteresowani czekali miesiącami, aż Apple zwiększy produkcję i zaspokoi popyt. W tej sytuacji Apple prawdopodobnie odczuje spadek marży zysku, a przychody z kwartału świątecznego będą niższe niż oczekiwano.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx