sobota, 25 maja

Dostawca Apple, firma TSMC pracuje nad budową fabryki czipów w Arizonie, gdzie planuje produkować czipy dla Apple. Wszystko wskazuje jednak na to, że masowa produkcja zostanie opóźniona z powodu niedoboru pracowników.

Jak informuje The Wall Street Journal, TSMC ma trudności z zatrudnieniem osób z doświadczeniem w budowaniu fabryk półprzewodników w Stanach Zjednoczonych. Być może TSMC będzie musiało tymczasowo sprowadzić doświadczonych techników z Tajwanu, co opóźniłoby produkcję pierwszych chipów 4 nm aż do do 2025 roku.

„Wkraczamy teraz w krytyczną fazę obsługi i instalacji najbardziej zaawansowanego i dedykowanego sprzętu. Jednak napotykamy pewne wyzwania” — powiedział prezes TSMC, Mark Liu.

Raporty z listopada sugerowały, że TSMC wykorzysta swoją fabrykę w Arizonie do rozpoczęcia produkcji 4-nanometrowych czipów dla Apple, gdy tylko zostanie otwarta w 2024 roku. Apple i inni dostawcy chętnie pozyskują czipy ze Stanów Zjednoczonych, więc opóźnienie w produkcji może potencjalnie wpłynąć na plany Apple dotyczące urządzeń na 2024 rok.

Po wyprodukowaniu 4-nanometrowych chipów TSMC planuje zbudować sąsiedni zakład, który będzie produkował bardziej zaawansowane 3-nanometrowe czipy dla Apple. Oczekuje się, że nadchodzące modele iPhone’a 15 i przyszłe czipy z serii M3 będą zbudowane na 3-nanometrowym procesie TSMC, ale pierwsze czipy będą pochodzić jeszcze z tajwańskich fabryk.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx