sobota, 15 czerwca

Apple zaktualizował dziś swoje statystyki dotyczące liczby instalacji systemu iOS 15 po raz pierwszy od czasu wydania tego systemu we wrześniu. To pierwsze oficjalne wyobrażenie o tym, ile urządzeń korzysta z najnowszej aktualizacji cztery miesiące po jej wypuszczeniu.

iOS 15 jest zainstalowany na 72 procentach wszystkich iPhone’ów wprowadzonych w ciągu ostatnich czterech lat. 26 procent urządzeń nadal korzysta z systemu iOS 14, a dwa procent z wcześniejszych wersji systemu iOS. Licząc iPhone’y wydane ponad cztery lata temu, 63% z nich korzysta z iOS 15, 30% z iOS 14, a 7% z wcześniejszej wersji iOS.

Liczba instalacji jest niższa na iPadzie. 57 procent wszystkich iPadów wprowadzonych w ciągu ostatnich czterech lat działa pod kontrolą iPadOS 15, a 39 procent nadal używa iPadOS 14. Cztery procent używa wcześniejszej wersji iPadOS. Licząc wszystkie iPady, w tym te wydane ponad cztery lata temu, 49% urządzeń działa na systemie iPadOS 15, 37% na iPadOS 14, a 14% na starszych wersjach.

iOS 15 iPad

Apple dzieli numery instalacji na oddzielne grupy, ponieważ wciąż istnieją urządzenia, które nie są w stanie uruchomić iOS 15 i iPadOS 15, ale nawet jeśli liczyć tylko urządzenia wydane w ciągu ostatnich czterech lat, liczba urządzeń z iOS 15 pozostaje w tyle w porównaniu z wcześniejszymi liczbami instalacji systemu operacyjnego.

Na przykład iOS 14 był zainstalowany na 81 procentach iPhone’ów wydanych w ciągu ostatnich czterech lat w grudniu 2020 roku, co oznaczało znacznie wyższy wskaźnik aktualizacji i to jeszcze miesiąc wcześniej. Nawet iOS 13, kolejna aktualizacja, której tempo wdrażania było dość powolne, została zainstalowana na 77 procentach urządzeń do końca stycznia 2020 roku.

Wraz z wypuszczeniem iOS 15 Apple zapowiedział, że nie będzie zachęcał ludzi do aktualizacji i pozwoli im pozostać na iOS 14, oferując wybór między iOS 14 i iOS 15. Może to być również powodem, dla którego adopcja iOS 15 pozostaje w tyle za szybkością wdrażania wcześniejszych aktualizacji systemu operacyjnego, a Apple naciska teraz na użytkowników iOS 14, aby zaktualizowali urządzenia do iOS 15.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx