wtorek, 18 czerwca

Microsoft idzie na całość ze sztuczną inteligencją, przedstawiając dziś serię komputerów Copilot+ wyposażonych w sprzęt ukierunkowany na AI. Jednym z pierwszych Copilot+ PC jest nowy Surface Pro, wyposażony w procesor ARM Snapdragon X Elite firmy Qualcomm.

Microsoft już teraz porównuje Surface Pro z MacBookiem Air M3 firmy Apple, a w materiałach marketingowych twierdzi, że Surface Pro oferuje lepszą moc obliczeniową i żywotność baterii. W porównaniu z 15-calowym MacBookiem Air z 8-rdzeniowym procesorem CPU i 10-rdzeniowym GPU, Surface Pro i inne komputery Copilot+ z 12-rdzeniowymi i 10-rdzeniowymi procesorami oferują o 58% lepszą stałą wydajność wielowątkową (w oparciu o testy Cinebench).

Jeśli chodzi o żywotność baterii, komputery Copilot+ obsługują do 15 godzin przeglądania Internetu lub 22 godziny odtwarzania filmów. Modele MacBook Air oferują te same 15 godzin bezprzewodowego przeglądania Internetu, ale tylko 18 godzin odtwarzania filmów.

Według The Verge, prezentacje Microsoftu dla mediów zawierały kilka porównań Surface Pro z MacBookiem Air, a Surface Pro w wielu z nich wypadał lepiej. W ostatnich latach komputery PC z systemem Windows miały problemy z dorównaniem układom Apple Silicon, ale wygląda na to, że technologia Qualcomma zaczyna je gonić.

Surface Pro to laptop 2 w 1 z systemem Windows i wyświetlaczem OLED, podobnie jak nowo wprowadzone na rynek modele iPada Pro firmy Apple. Waży niecałe 900 gramów, obsługuje Wi-Fi 7 i ma zaawansowane funkcje sztucznej inteligencji obsługiwane przez jednostkę przetwarzania neuronowego.

Ceny Surface Pro zaczynają się od 5399 złotych, ale wersja z wyświetlaczem OLED, 16 GB RAM i dyskiem SSD o pojemności 512 GB kosztuje od 7999 złotych. Microsoft dziś również zaprezentował Surface Laptop z tym samym czipem Snapdragon X Elite, a jego cena zaczyna się od 5399 złotych.

Urządzenia Surface trafią do klientów od 18 czerwca.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx