poniedziałek, 27 maja

Microsoft potwierdził, że pracuje nad wprowadzeniem na rynek niedrogiego urządzenia do przesyłania strumieniowego, które pozwoliłoby użytkownikom grać w gry Xbox bez potrzeby posiadania pełnej konsoli.

Od lat sugerowano, że Microsoft chce udostępniać gry większej liczbie osób, eliminując potrzebę inwestowania w drogie konsole. Platforma Xbox Cloud Gaming, która działa na wielu urządzeniach, w tym na iPhonie i iPadzie, jest opartą na oprogramowaniu odpowiedzią firmy na to wyzwanie, ale wydaje się, że Microsoft na tym nie poprzestanie.

W rozmowie z Windows Central Microsoft ujawnił, że aktywnie pracuje nad nowym sprzętem Xbox. Urządzenie o nazwie kodowej „Keystone” do przesyłania strumieniowego brzmi podobnie do Chromecasta i Google Stadia, ponieważ połączy się z dowolnym telewizorem lub monitorem przez HDMI, umożliwiając użytkownikom korzystanie z ogromnego katalogu gier Microsoft, a także wszelkich innych treści przesyłanych strumieniowo, które zdecyduje się hostować.

Firma nie podała więcej szczegółów na temat przystawki ani potencjalnej daty premiery, ale powiedziała, że niedawno podjęła decyzję o „odstąpieniu” od pierwotnej wizji urządzenia, co pozwoliłoby jej „dostarczyć w przyszłości Xbox Cloud Gaming do większej liczby graczy na całym świecie.”

Wraz z dostępem do gier konsolowych urządzenie Microsoftu prawdopodobnie podwoi się jako dekoder, na którym użytkownicy będą mogli uzyskać dostęp do popularnych usług przesyłania strumieniowego, a także do własnych aplikacji multimedialnych firmy, takich jak Microsoft Movies & TV.

Apple w pewnym momencie pracował nad tanim urządzeniem zastępującym Apple TV, ale plany te zostały porzucone. Według analityka Apple, Ming-Chi Kuo, Apple planuje teraz wypuścić nową wersję Apple TV w drugiej połowie 2022 roku. Kuo uważa, że nowy Apple TV będzie miał niższą cenę niż obecny Apple TV, co ma być bardziej konkurencyjne w stosunku do innych odtwarzaczy multimediów strumieniowych.

Bez względu na to, jaka będzie następna wersja Apple TV, platforma gier Apple Arcade oparta na subskrypcji będzie miała trudności z konkurowaniem z mniejszym i tańszym urządzeniem Microsoftu, który może przesyłać strumieniowo takie tytuły jak Fortnite, Halo, Need for Speed, The Sims i wiele innych popularnych gier na konsolę Xbox.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx