czwartek, 1 czerwca

Według znanego analityka Ming-Chi Kuo, Apple planuje wypuścić nową wersję Apple TV w drugiej połowie 2022 roku.

W dzisiejszym tweecie Kuo informuje, że nowy Apple TV będzie miał lepszą strukturę kosztów, co sugeruje, że urządzenie może mieć niższą cenę, która będzie bardziej konkurencyjna w stosunku do innych odtwarzaczy multimediów strumieniowych, takich jak Google Chromecast, Amazon Fire TV czy Roku.

Obecny model Apple TV 4K, wydany w kwietniu 2021 roku, kosztuje 899 złotych z 32 GB pamięci i 999 złotych z 64 GB pamięci, podczas gdy poprzednia generacja Apple TV HD pozostaje dostępna w cenie 749 złotych z 32 GB pamięci. Dla porównania, dostępne są sticki do strumieniowego przesyłania Chromecast i Roku za mniej niż 200 złotych i wiele innych opcji poniżej 400 złotych.

Zarówno modele drugiej generacji (2010), jak i trzeciej generacji (2012) Apple TV były wyceniane w dniu premiery na 549 złotych, a Apple nawet ostatecznie obniżył cenę modelu trzeciej generacji do 349 złotych, więc istnieje możliwość że nowe Apple TV pojawiłoby się w cenie ok 500 zł.

Choć sama aplikacja Apple TV+ jest już dostępna na platformach takich jak Fire TV i Roku, to bardziej konkurencyjny cenowo model Apple TV może nadal pobudzić sprzedaż urządzenia i przyciągnąć więcej abonentów do usługi przesyłania strumieniowego, która konkuruje z takimi gigantami jak Netflix i Disney+.

Apple TV 4K drugiej generacji był pierwszą nową generacją Apple TV od ponad trzech i pół roku, kiedy został wydany w kwietniu ubiegłego roku, z kluczowymi nowymi funkcjami, w tym przeprojektowanym pilotem Siri Remote, szybszym chipem A12 Bionic, HDMI 2.1 i WiFi 6.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx