sobota, 15 czerwca

Od dawna mówi się, że Apple pracuje nad własnym pojazdem elektrycznym, ale zespół pracujący nad tym projektem podobno przez lata musiał stawić czoła wielu trudnościom, w tym wyzwaniom rozwojowym i utracie niektórych kluczowych pracowników.

Jednym z ostatnich odejść jest osoba CJ Moore’a, który opuścił Apple, aby dołączyć do firmy Luminar zajmującej się technologią pojazdów autonomicznych. W komunikacie prasowym udostępnionym przez Bloomberga, Luminar poinformował, że Moore będzie kierował globalnym zespołem programistycznym firmy. Moore był dyrektorem ds. systemów autonomicznych w Apple od sierpnia, a wcześniej przez prawie siedem lat pracował nad oprogramowaniem autopilota w Tesli wynika z jego profilu na LinkedIn.

Zespół „Apple Car” był świadkiem zarówno kilku odejść i jak i nowych przyjęć. Dyrektor Apple ds. uczenia maszynowego Ian Goodfellow niedawno przeniósł się do Google, podczas gdy długoletni inżynier Forda Desi Ujkashevic dołączył do Apple.

Pod koniec 2021 roku Mark Gurman z Bloomberga poinformował, że Apple zamierza opracować pojazd elektryczny z pełną autonomią, który nie wymaga interwencji człowieka, a projektem kierował dyrektor wykonawczy Apple, Kevin Lynch. Gurman powiedział, że idealny samochód Apple nie miałby kierownicy ani pedałów, co zapewniałoby komfortową jazdę. Oczekuje się, że pojazd Apple pojawi się najwcześniej około 2025 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx