poniedziałek, 15 kwietnia

Microsoft ogłosił dziś, że dodaje obsługę iPhone’a do swojej aplikacji Phone Link w systemie Windows 11. Aplikacja umożliwia użytkownikom iPhone’a wykonywanie i odbieranie połączeń telefonicznych, wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych oraz przeglądanie powiadomień iPhone’a bezpośrednio na komputerze.

Warto jednak wspomnieć, że aplikacja zapewnia ograniczoną funkcjonalność iMessage w systemie Windows. Po sparowaniu iPhone’a z komputerem przez Bluetooth i przyznaniu pewnych uprawnień na iPhonie, użytkownicy mogą wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe iMessages i SMS w Phone Link, ale nie ma obsługi czatów grupowych ani wysyłania zdjęć i filmów.

Jak zauważył serwis The Verge, Phone Link nie ma również pełnej historii wiadomości dla rozmów i wyświetla wszystkie wysłane i odebrane wiadomości jako szare bąbelki, co oznacza, że wiadomości iMessages i zwyczajne wiadomości tekstowe SMS nie będą rozróżnione.

Microsoft twierdzi, że obsługa iPhone’a w Phone Link będzie dostępna w wersji zapoznawczej od tego tygodnia dla „niewielkiego odsetka” członków Windows Insider zarejestrowanych w kanałach Dev, Beta lub Release Preview. Podgląd będzie z czasem rozszerzany.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx