sobota, 2 marca

Według Marka Gurmana z Bloomberga, pierwszy zestaw AV/VR Apple może obsługiwać pisanie gestami „w powietrzu” i może być używany niezależnie od iPhone’a.

W najnowszym wydaniu newslettera „Power On” Gurman wyjaśnił, że zestaw Apple raczej nie będzie wymagał sparowanego iPhone’a, w przeciwieństwie do pierwszego zegarka Apple Watch. Urządzenie można rzekomo skonfigurować bez iPhone’a i niezależnie pobierać treści użytkownika, w tym dane iCloud. Przesyłanie danych z iPhone’a użytkownika podczas konfiguracji będzie opcją, a nie wymogiem.

„Pisanie w powietrzu”, czyli metoda Apple do wprowadzania tekstu za pomocą ruchów oczu i gestów dłoni  jest najwyraźniej włączona w najnowszych prototypach wewnętrznych. Ta funkcja jest jednak jeszcze dość zawiła ostrzegł Gurman, wyjaśniając, że większość „nadal może chcieć sparować iPhone’a, aby używać jego klawiatury z ekranem dotykowym… Apple ma nadzieję na szybkie ulepszenia po wydaniu urządzenia”.

Apple nadal planuje zaprezentować pierwszą wersję zestawu AR/VR, prawdopodobnie o nazwie „Reality Pro”, na WWDC w czerwcu tego roku, a dostawa urządzenia nastąpi najwcześniej pod koniec 2023 roku. Firma opracowuje również wiele innych modeli zestawów na przyszłość. Dostępny ma być również tańszy model z gorszym wyświetlaczem i gorszymi komponentami, który ma zostać wprowadzony na rynek pod koniec 2024 lub w 2025 roku, prawdopodobnie pod nazwą „Reality One”, a także zestaw Reality Pro drugiej generacji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx