sobota, 22 czerwca

Modele iPhone 15 będą oficjalnie obsługiwały tylko akcesoria USB-C, które zostały certyfikowane przez program Apple Made for iPhone (MFi), potencjalnie ograniczając funkcjonalność akcesoriów niezatwierdzonych przez Apple twierdzi znany z trafionych przecieków użytkownik Twittera ShrimpApplePro.

Od czasu wprowadzenia na rynek w 2012 roku port i złącze Lightning z certyfikatem MFi zawiera mały układ scalony, który potwierdza autentyczność części. Na przykład kable ładujące firm zewnętrznych, które nie mają certyfikatu MFi, nie zawierają tego układu, co często prowadzi do wyświetlania ostrzeżeń „To akcesorium nie jest obsługiwane” po podłączeniu ich do urządzeń Apple.

Powszechnie oczekuje się, że Apple wymieni port Lightning na USB-C w modelach iPhone 15. Na początku tego miesiąca plotka z Chin sugerowała, że port USB-C Apple będzie nadal miał czip uwierzytelniający podobny do Lightning, pomimo tego, że port USB-C w iPadach nie ma takiego czipa.

W opublikowanym dziś tweecie ShrimpApplePro wydaje się potwierdzać te plotki informując, że „USB-C z MFi się dzieje” i że Foxconn już masowo produkuje akcesoria, takie jak słuchawki EarPods i kable, które są zgodne z certyfikatem Apple.

Chip uwierzytelniający ma zachęcać klientów do kupowania oryginalnych urządzeń Apple, podczas gdy Apple otrzymuje prowizję od akcesoriów z certyfikatem MFi, a program MFi ułatwia ujawnianie podrobionych i potencjalnie niebezpiecznych akcesoriów.

Pomimo tych zalet, z punktu widzenia użytkownika problemem jest to, że Apple może użyć programu MFi do ograniczenia funkcji, takich jak szybkie ładowanie i szybki transfer danych, do kabli Apple i certyfikowanych przez MFi. I właśnie tego, zdaniem AppleShrimpPro, powinniśmy się spodziewać. „Kable bez MFi będą ograniczone programowo pod względem danych i prędkości ładowania” informuje on w kolejnym tweecie.

Według analityka Apple, Ming-Chi Kuo, port USB-C w iPhone 15 i iPhone 15 Plus pozostanie ograniczony do prędkości Lightning/USB 2.0, podczas gdy szybsze prędkości transferu będą dostępne wyłącznie w modelach iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx