poniedziałek, 27 maja

Jak informuje Business Insider, wiceprezes Microsoftu ds. Gier, Phil Spencer, powiedział pracownikom, że firma nadal zamierza wprowadzić transmisję strumieniową Game Pass na iPhone’a i iPada.

Microsoft Game Pass, który wcześniej funkcjonował pod roboczym tytułem Project xCloud jest „wizją technologii strumieniowania gier, która uzupełni sprzęt konsolowy i da graczom więcej możliwości wyboru sposobu i miejsca gry”. Usługa przesyłania strumieniowego jest częścią subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate za 54,99 złotych miesięcznie i obejmuje ponad 100 gier.

Pomimo szeroko zakrojonych testów za pośrednictwem TestFlight na iOS, uruchomienie xCloud na iOS zostało w sierpniu odłożone na czas nieokreślony. Zasady App Store oznaczały, że Microsoft nie był w stanie przesyłać strumieniowo wielu gier z chmury za pośrednictwem jednej aplikacji, ponieważ Apple uważa, że brak możliwości sprawdzenia każdej gry w bibliotece usługi stanowi potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa. Przesyłanie strumieniowe Game Pass byłoby możliwe tylko wtedy, gdyby każda gra była dostępna jako osobna aplikacja zgodnie z zasadami Apple.

Wydaje się jednak, że Microsoft odnowił swój zamiar, aby strumieniować w chmurze Xbox na urządzeniach Apple, stosując obejście, które pozwoliłoby uniknąć App Store. „Absolutnie zakończymy kwestie z iOS” – powiedział Spencer pracownikom Microsoft, według źródeł Business Insider.

Microsoft planuje podobno wydanie w 2021 roku „bezpośredniego rozwiązania opartego na przeglądarce”, aby obejść ograniczenia App Store i dotrzeć do znacznie większej liczby potencjalnych klientów.

Pod koniec ubiegłego miesiąca Microsoft zaczął publicznie testować nową wersję swojej aplikacji Xbox, która umożliwia użytkownikom Xbox zdalne granie w gry na iPhone’ach i iPadach przy użyciu przesyłania strumieniowego przez Wi-Fi.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx