sobota, 20 kwietnia

Choć od chwili oficjalnego ogłoszenia kolejnej konferencji Apple we wtorek, 13 października, wielu obserwatorów liczyło na to, że Apple zaprezentuje na niej pierwszy komputer Mac z własnym procesorem Apple Silicon to może się okazać, że trzeba będzie na niego jeszcze chwilę poczekać.

Mark Gurman z Bloomberga poinformował dziś, że pierwszy Mac z niestandardowym procesorem Apple Silicon zostanie ogłoszony w ramach „kolejnej premiery” w listopadzie. Gurman powiedział, że pierwszym komputerem Mac z procesorem ARM będzie notebook, jednak istnieją sprzeczne plotki na temat tego czy będzie to nowy, 13-calowy MacBook Pro, nowy MacBook Air czy też ożywiony 12-calowy MacBook.

Gurman powiedział wcześniej, że pierwszy Mac Apple Silicon zostanie ogłoszony „do listopada”, ale dzisiejsze sformułowanie zawęża to konkretnie na listopad, co sprawia, że mało prawdopodobne jest, abyśmy usłyszeli o nim podczas przyszłotygodniowego eventu Apple.

Podczas konferencji otwierającej tegoroczne WWDC w czerwcu Apple ogłosił, że pod koniec tego roku porzuci procesory Intel na rzecz własnych, specjalnie zaprojektowanych procesorów dla komputerów Mac, obiecując wiodącą w branży poprawę wydajności. W tamtym czasie Apple podało, że planuje wypuścić pierwszego Maca z Apple Silicon do końca roku i zakończyć przejście za około dwa lata.

Procesory Apple Silicon są oparte na architekturze ARM, co oznacza, że przyszłe komputery Mac będą mogły uruchamiać tysiące aplikacji na iPhone’a i iPada bez żadnej ponownej kompilacji. Te aplikacje będą dystrybuowane za pośrednictwem Mac App Store, chyba że deweloperzy z tego zrezygnują.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx