poniedziałek, 22 kwietnia

Meta, firma macierzysta Facebooka, ogłosiła dzisiaj Quest 3, gogle nowej generacji do rzeczywistości mieszanej, które zostaną wprowadzony na rynek jeszcze w tym roku. Zapowiedź pojawia się na kilka dni przed WWDC, na którym Apple ma zaprezentować swój długo oczekiwany zestaw AR/VR.

Meta twierdzi, że Quest 3 mają o 40% cieńszą i wygodniejszą konstrukcję, wyświetlacz o wyższej rozdzielczości i nawet dwukrotnie wyższą wydajność graficzną niż Quest 2, wydane w 2020 roku. Cena gogli ma zaczynać się od 499,99 dolarów za 128 GB pamięci, a Meta obniży 4 czerwca cenę początkową gogli Quest 2 do 299,99 dolarów. Firma planuje udostępnić więcej szczegółów na temat Quest 3 podczas konferencji Meta Connect 27 września.

Mówi się, że zestaw AR/VR Apple ma kosztować około 3000 dolarów, więc Quest 3 może być znacznie tańszy. Meta powiedział również, że Quest 3 ma konstrukcję typu „wszystko w jednym”, podczas gdy zestaw Apple będzie podobno zawierał zewnętrzny akumulator, który łączy się z przewodem.

Mark Gurman z Bloomberga miał możliwość przyjrzeć się bliżej goglom Quest 3 zanim zostały zaprezentowane. Powiedział, że „był pod wrażeniem skupienia Quest 3 na rzeczywistości mieszanej, znacznie ulepszonych możliwości przekazywania wideo, szybszej wydajności i dużej bibliotece treści”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx