sobota, 15 czerwca

Według Marka Gurmana z Bloomberga Apple testuje dwa stacjonarne komputery Mac wyposażone w czipy M2 Max i ‌M2‌ Ultra. Układ ‌M2‌ Max pojawił się po raz pierwszy w styczniu wraz z premierą 14-calowych i 16-calowych modeli MacBooka Pro, ale czip ‌M2‌ Ultra jest nowy i zastąpi istniejący M1 Ultra, którego Apple używa w Mac Studio.

Gurman nie wie, które konkretnie komputery Mac będą wyposażone w nowe czipy, ale urządzenia są wewnętrznie oznaczone jako „Mac 14,13” i „Mac 14,14”. Wcześniejsze plotki sugerowały, że odnowiony Mac Pro może posiadać układ „M2‌ Ultra”, „Mac Pro”, jednak ten nad którym pracuje Apple jest wewnętrznie oznaczony jako „14,8”. Zatem obecnie testowane komputery stacjonarne to prawdopodobnie coś innego, być może nowe wersje Mac Studio.

Jeszcze w kwietniu Gurman informował, że planowane jest zaktualizowanie Mac Studio, ale dodał, że jest mało prawdopodobne, aby Apple wypuścił wersję Mac Studio z czipem M2‌ Ultra, ponieważ byłby tak potężny jak przyszły Mac Pro, dając klientom niewiele powodów do wyboru Maca Pro.

Pierwsze urządzenie, które testował Apple zawiera 12-rdzeniowy czip ‌M2‌ Max z 30-rdzeniowym procesorem graficznym i 96 GB pamięci RAM. Czip jest taki sam, jak ten, który znajduje się w wersji ‌M2‌ Max 16-calowego MacBooka Pro.

Druga maszyna ma czip ‌M2‌ Ultra z 24-rdzeniowym procesorem CPU i 60-rdzeniowym procesorem graficznym, chociaż wcześniejsze informacje sugerują, że chipy ‌M2‌ Ultra mogą zawierać do 76-rdzeniowy procesor graficzny. Różne konfiguracje obejmują 64 GB, 128 GB i 192 GB pamięci RAM.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx