sobota, 13 lipca

Według Marka Gurmana z Bloomberga, Apple planuje zadebiutować ulepszonym ekranem blokady w iOS 16, ulepszoną wielozadaniowością w iPadOS 16, udoskonaloną nawigacją w watchOS 9, dodatkowymi funkcjami inteligentnego domu w tvOS 16, przeprojektowanymi aplikacjami w macOS 13 i nie tylko.

W najnowszym wydaniu biuletynu „Power On” Gurman nakreślił swoje oczekiwania dotyczące wszystkich nadchodzących systemów operacyjnych Apple w tym iOS 16, iPadOS 16, watchOS 9, tvOS 16 i macOS 13. Uważa, że aktualizacje będą „uczciwie istotne.”

Apple podobno planuje wprowadzić szereg zmian w ekranie blokady w iOS 16, w tym nowy rodzaj tapety, która wyświetla informacje:

Apple planuje znaczne ulepszenia ekranu blokady, w tym tapety, które mają funkcje podobne do widżetów.

Co więcej, powiedziano mi, że iOS 16 będzie w przyszłości wspierał zawsze włączony ekran blokady, coś, co Apple pierwotnie planował dla zeszłorocznego iPhone’a 13.

Jeśli chodzi o iPadOS 16, Gurman spodziewa się „poważnych zmian w oknach i wielozadaniowości”, podczas gdy tvOS 16 rzekomo zyska „więcej powiązań z inteligentnym domem”.

Gurman oczekuje, że aplikacja Wiadomości zyska „więcej funkcji podobnych do sieci społecznościowych, szczególnie w zakresie wiadomości dźwiękowych”. Oczekuje się, że aplikacja Zdrowie nie zostanie rozszerzona na iPadOS lub macOS, chociaż mówi się, że „mnóstwo nowych funkcji” będzie działać z iPhonem i Apple Watch.

watchOS 9 będzie podobno „znacznym ulepszeniem watchOS, które wpływa na codzienną obsługę i nawigację”, wraz z odświeżeniami istniejących tarcz zegarka Apple Watch i nowym trybem niskiego zużycia energii.

Gurman twierdzi, że macOS 13 zmieni Preferencje systemowe, aby bardziej dostosować je do aplikacji Ustawienia systemu iOS, w tym poszczególnych ustawień uporządkowanych według aplikacji, a także innych przeprojektowanych aplikacji domyślnych.

Oczekuje się, że początkowe wersje iOS 16, iPadOS 16, watchOS 9, tvOS 16 i macOS 13 zostaną zaprezentowane na konferencji otwierającej Apple Worldwide Developers Conference (WWDC) w poniedziałek, 6 czerwca, po czym nastąpi okres testów beta, zanim aktualizacje zostaną powszechnie udostępnione jesienią.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx