wtorek, 18 czerwca

Oprócz przeprojektowanego komputera iMac, Apple wprowadził nową klawiaturę Magic Keyboard z Touch ID w celu uwierzytelniania odcisków palców, która jest przydatna do szybkiego logowania się do MacOS lub potwierdzania zakupu przez Apple Pay.

Co zostało już potwierdzone, Magic Keyboard z Touch ID jest w pełni kompatybilna ze wszystkimi komputerami Mac M1, w tym nowy IMackiem, 13-calowym MacBookiem Pro, MacBookiem Air i Mac Mini. Jeśli jest używana z komputerem opartym na procesorze Intel lub z innymi urządzeniami Bluetooth, Magic Keyboard będzie działać w pełni ale z wyjątkiem Touch ID.

Podczas gdy nowa magiczna klawiatura jest kompatybilna ze wszystkimi komputerami Mac M1, będzie obecnie dostępna tylko z nowym IMackiem. Nowy iMac można skonfigurować za pomocą jednego z trzech różnych magicznych klawiatur, w tym wersji standardowej z Touch ID, wersji standardowej bez Touch ID oraz rozszerzonej wersji z Touch ID i klawiaturą numeryczną.

Apple dokonywał wcześniej zmiany umożliwiając zakup początkowo niedostępnych akcesoriów więc jest szansa, że i ta klawiatura będzie dostępna samodzielnie po jakimś czasie. Gdy w grudniu 2017 oku wypuszczono iMac Pro z szarą wersją Magic Keyboard, czarną myszką i czarnym Trackpadem były one początkowo dostępne tylko z tym modelem iMac Pro. Możliwe do osobnego zakupu stały się w marcu 2018 roku.

Nowy iMac z nową Magic Keyboard można zamówić od 30 kwietnia a w sprzedaży dostępny będzie w drugiej połowie maja.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx