sobota, 20 kwietnia

Według Marka Gurmana z Bloomberga Apple planuje wypuścić macOS Ventura wraz z iPadOS 16 w tygodniu od 24 października. W swoim najnowszym newsletterze Gurman powiedział, że pierwsza wersja systemu macOS Ventura doda wsparcie dla nowych 14- i 16-calowych modeli MacBooka Pro, które mają pojawić się w „niedalekiej przyszłości”.

Nowe modele MacBooka Pro będą dostępne z chipami M2 Pro i M2 Max, ale według Gurmana inne zmiany będą minimalne.

Chociaż Gurman spodziewa się, że nowe modele iPada Pro z chipem M2 zostaną ogłoszone w ciągu „kilku dni”, to nowe MacBooki Pro prawdopodobnie nie zostaną wydane razem z iPadami Pro. Nowe MacBooki Pro są „na dobrej drodze do wypuszczenia w najbliższej przyszłości” jednak jak zauważa Gurman, Apple często wprowadzał nowe komputery Mac w listopadzie. Tak było z pierwszym modelem 16-calowego MacBooka Pro w 2019 roku i pierwszymi komputerami Mac z chipem M1 w 2020 roku.

Gurman powtórzył, że Apple pracuje również nad zaktualizowanym komputerem Mac mini z chipem M2. Apple po raz ostatni zaktualizował komputer Mac mini o chipy M1 w 2020 roku i nadal sprzedaje droższe konfiguracje Intela z opcjami procesorów Core i5 i Core i7.

iOS 16.1 zostanie prawdopodobnie wypuszczony wraz z iPadOS 16.1 i macOS Ventura z wieloma nowymi funkcjami dla iPhone’a, w tym wydarzeniami na żywo w aplikacjach innych firm.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx