środa, 24 lipca

Apple i Mercedes-Benz ogłosili dzisiaj, że w wybranych pojazdach Mercedes-Benz na całym świecie, w tym w najnowszych modelach Mercedes-Maybach, EQS, EQS SUV, EQE i S-Class, zostanie wprowadzona natywna obsługa funkcji dźwięku przestrzennego Apple Music z Dolby Atmos.

Jak zauważył The Verge, dźwięk przestrzenny wymaga pojazdu Mercedes-Benz z systemem dźwiękowym Burmester 3D lub 4D, który może kosztować dodatkowe dziesiątki tysięcy złotych.

Apple Music jest dostępny bezpośrednio przez system informacyjno-rozrywkowy MBUX w nowszych pojazdach Mercedes-Benz od zeszłego roku. Dźwięk przestrzenny zapewnia wciągające wrażenia słuchowe z dźwiękiem przestrzennym, które sprawia, że muzyka brzmi dookoła słuchacza. Dźwięk przestrzenny został wprowadzony w zeszłym roku na urządzeniach Apple, takich jak iPhone, iPad, Mac i Apple TV, a teraz ta funkcja jest po raz pierwszy dostępna natywnie w samochodzie.

„Dźwięk przestrzenny rewolucjonizuje sposób, w jaki artyści tworzą, a fani słuchają muzyki, i jest to doświadczenie, którego nie da się opisać słowami; trzeba to usłyszeć, aby to docenić” – powiedział Oliver Schusser, wiceprezes Apple Music i Beats w komunikacie prasowym. „Wraz z Mercedes-Benz mamy teraz jeszcze więcej możliwości, aby zapewnić naszym abonentom na całym świecie całkowicie wciągającą muzykę”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx