piątek, 1 marca

Apple ogłosi nowe 11-calowe i 12,9-calowe modele iPada Pro „w ciągu kilku dni”, informuje szanowany dziennikarz Bloomberga Mark Gurman w swoim najnowszym newsletterze Power On.

Nowe modele 11-calowe i 12,9-calowe, o nazwach kodowych J617 i J620, będą pierwszą aktualizacją iPadów Pro od kwietnia 2021 roku, kiedy to oba modele otrzymały chip M1, a model 12,9-calowy nowy wyświetlacz mini-LED. Oczekuje się, że nadchodzące modele iPada Pro otrzymają układ M2 Apple, oferujący wyższą wydajność i prawdopodobnie nowe możliwości ładowania.

Jeśli chodzi o design, nowe iPady będą wyglądać tak samo jak obecne modele, bez oczekiwanych znaczących zmian. Wczesne plotki mówiły, że mniejszy 11-calowy model zyska wyświetlacz mini-LED, obecnie dostępny tylko w większym 12,9-calowym modelu, ale nie oczekuje się już, że tak się stanie.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami nowe modele iPada Pro mogą również posiadać jakąś możliwość ładowania MagSafe. Istnieje również możliwość, że nowe modele iPada Pro mogą być wyposażone w funkcję dwukierunkowego ładowania bezprzewodowego, umożliwiając użytkownikom ładowanie iPhone’a lub AirPods z tyłu iPada.

Biorąc pod uwagę nieznaczną aktualizację dla nadchodzących iPadów, Apple nie planuje już konferencji na październik. Oczekuje się, że Apple wypuści nowe iPady i aktualizacje linii komputerów Mac za pośrednictwem komunikatów prasowych i aktualizacji na swojej stronie internetowej.

Oprócz nowych modeli iPada Pro, Apple ma również jeszcze w tym miesiącu wydać iPadOS 16. W przeciwieństwie do poprzednich lat, tegoroczne aktualizacje iPadOS i iOS nie były wypuszczone jednocześnie. Zamiast tego Apple zapowiedział iPadOS 16 na późną jesień, aby dać więcej czasu na dopracowanie aktualizacji i pracę nad Stage Managerem. Stage Manager to nowy system wielozadaniowy i okienkowy dla określonych modeli iPada, który nadal napotyka błędy, pomimo zapowiedzi wydania iPadOS 16 w ciągu zaledwie kilku tygodni.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mario
Mario
1 rok temu

Czy na tej konferencji jest szansa na nowe iMaci 24??

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx