wtorek, 23 kwietnia

Apple pracuje nad akcesorium dokującym do iPada, które pozwoliłoby klientom przekształcić urządzenie w inteligentny wyświetlacz domowy czyli coś podobnego co będzie oferował Google w swoim tablecie Pixel.

Podczas swojej ostatniej konferencji Google ogłosił, że będzie oferował stację dokującą z głośnikiem, która magnetycznie będzie łączyła się z nadchodzącym tabletem Pixel, zasadniczo zmieniając go w inteligentny wyświetlacz domowy, taki jak Nest Hub i Nest Hub Max. Gurman powiedział ostatnio, że spodziewa się, że Apple w przyszłym roku wprowadzi podobną funkcjonalność do iPada poprzez akcesorium dokujące, które będzie sprzedawane osobno, podczas gdy firma pracuje nad samodzielnym produktem do domu, który połączy wyświetlacz i inteligentny głośnik.

W swoim najnowszym newsletterze Power On, Gurman pisze:

Powiedziano mi, że Apple pracuje nad wprowadzeniem podobnej funkcjonalności do iPada już w 2023 roku. W zeszłym roku poinformowałem, że Apple bada samodzielne urządzenie, które połączy iPada z głośnikiem. Chodzi o to, aby zaoferować coś, co użytkownicy mogą umieścić na blacie kuchennym, w salonie lub na stoliku nocnym. Ale Apple pracował również nad akcesorium dokującym do iPada, które mógłby sprzedawać osobno i osiągnąć ten sam efekt.

Akcesorium dokujące iPada może umożliwić użytkownikom korzystanie z iPada do kontrolowania różnych funkcji w domu za pośrednictwem aplikacji Dom, wykonywania połączeń FaceTime za pomocą przedniego aparatu iPada z funkcją „Centrum Uwagi” i nie tylko.

W porównaniu do Google i Amazon firma Apple utrzymała niski profil w zakresie produktów dla domu, wypuszczając tylko HomePoda mini w październiku 2020 roku, a zaraz potem zaprzestanie produkcji oryginalnego HomePoda w marcu 2021 roku. Nowy, pełnowymiarowy HomePod jest jednym z kilku produktów, którym Apple miał zadebiutować w 2023 roku. Według plotek, nowy pełnowymiarowy HomePod zachowa ten sam wygląd co oryginalny inteligentny głośnik, ale będzie miał większą wydajność i być może dodany wyświetlacz.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx