wtorek, 16 sierpnia

Zgodnie z informacją podaną przez Guilherme Rambo z 9to5Mac macOS 10.15 będzie miał nową funkcję, która pozwala użytkownikom wysyłać dowolne okno dowolnej aplikacji na zewnętrzny wyświetlacz. Zewnętrznym wyświetlaczem może być dodatkowy monitor podłączony do komputera Mac lub nawet iPad.

Raport twierdzi, że ta funkcjonalność będzie dostępna za pośrednictwem nowego menu, które można otworzyć, umieszczając wskaźnik myszy nad zielonym przyciskiem „maksymalizuj” w oknie aplikacji Mac na ułamek sekundy. Oczekuje się, że menu zapewni opcje tworzenia pełnoekranowych okien, układania okien i przenoszenia okien na zewnętrzne wyświetlacze.

Funkcja o nazwie kodowej „Sidecar”, jest być podobna do istniejącego rozwiązania sprzętowego Luna Display, które zamienia iPada w drugi wyświetlacz komputera Mac.

Zgodnie z raportem, użytkownicy korzystający z iPada obsługującego Apple Pencil będą mogli rysować rysikiem, gdy iPad będzie używany jako zewnętrzny monitor dla komputera Mac skutecznie „zamieniając iPada w tablet typu Wacom”.

Raport twierdzi, że Apple pracuje również nad opcjami, które pozwolą na łatwe przyciągnięcie okien z jednego na drugi wyświetlacz.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx