sobota, 20 kwietnia

Apple wprowadzi na rynek swojego pierwszego MacBooka Pro z procesorem Apple Silicon drugiej generacji M2 podczas wiosennej konferencji w przyszłym miesiącu, wynika z nowego raportu z łańcucha dostaw.

DigiTimes donosi, że partnerzy Apple w łańcuchu dostaw utrzymali linie produkcyjne działające podczas święta Nowego Roku Księżycowego dla nowego MacBooka Pro, który ma zostać wprowadzony na rynek „na początku marca”.

Chociaż w raporcie nie podano dokładnego rozmiaru MacBooka Pro, jedynym modelem „Pro” z oryginalnym chipem M1 jest 13-calowy MacBook Pro klasy podstawowej, a Apple prawdopodobnie pracuje nad zaktualizowaną wersją tego komputera , który został pozytywnie przyjęty, gdy został wypuszczony w listopadzie 2020 roku.

Nie dalej jak w miniony weekend dziennikarz Bloomberga Mark Gurman powiedział, że intencją Apple jest wydanie zaktualizowanego 13-calowego MacBooka Pro klasy podstawowej z chipem M2 w 2022 roku, ale zakładano, że urządzenie pojawi się później w tym roku, po tym jak Apple zakończy wprowadzanie swoich ostatnich komputerów Mac z chipami M1 Pro i M1 Max.

Źródła DigiTimes często dostarczają wiarygodnych informacji, ale witryna ma mieszane osiągnięcia, jeśli chodzi o interpretację tych informacji i dokładne rozszyfrowanie planów Apple, zwłaszcza w odniesieniu do czasu wprowadzenia produktów na rynek.

Niemniej jednak, gdy tylko się pojawi, MacBook Pro nowej generacji powinien korzystać z tego samego chipu M2, który ma posiadać następna generacja MacBooka Air, z taką samą liczbą rdzeni procesora, jak układ M1, ale z maksymalnie 10 rdzeniami graficznymi i poprawioną wydajnością. Gurman wierzy, że Apple usunie Touch Bar z nowego MacBooka Pro klasy podstawowej i spodziewa się, że notebook będzie pozbawiony wyświetlacza ProMotion. Wszystkie te szczegóły nie zostały jeszcze potwierdzone, zwłaszcza w obliczu pytań, jak pozycjonowany będzie nowy MacBook Pro w porównaniu do MacBooka Air również z procesorem M2 oczekiwanym w tym roku.

Oczekuje się, że na swojej wirtualnej konferencji we wtorek, 8 marca, Apple wprowadzi nowe modele iPhone’a SE i iPada Air, które, jak się uważa, będą wyposażone w chip A15 i obsługę 5G.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx