środa, 22 maja

Według Marka Gurmana z Bloomberga, Apple najprawdopodobniej pominie wersję komputera Mac mini z procesorem M3, stawiając od razu na większą aktualizację o czip M4 pod koniec roku.

W najnowszym wydaniu swojego newslettera „Power On”, Gurman wyjaśnia, że nie spodziewa się odświeżenia Mac mini układami M3. Ostatnia aktualizacja tego małego komputera miała miejsce w styczniu 2023 roku, kiedy to Apple wyposażył go w procesory M2 i M2 Pro. Wprowadzono wtedy również dodatkowe funkcje, takie jak dwa dodatkowe porty Thunderbolt 4, port HDMI 2.1 w konfiguracjach z M2 Pro, obsługę Wi-Fi 6E (przy użyciu kompatybilnego routera) oraz Bluetooth 5.3.

Gurman wcześniej wspominał, że Apple planuje wprowadzić nowe modele Mac mini z czipami M4 i M4 Pro „między końcem 2024 roku a początkiem 2025 roku”. Teraz precyzuje, że ze względu na szybszą premierę nowych Mac mini, pod koniec tego roku, „nie ma miejsca na wydanie modeli z M3 przed nimi. Można więc śmiało powiedzieć, że komputery stacjonarne Mac ominą generację M3”.

Taki ruch nie byłby niczym nowym, gdyż iMac całkowicie pominął czip M2, czekając na większy skok wydajności w postaci układu M3 pod koniec zeszłego roku. Dzięki serii czipów M4, Mac mini powinien otrzymać znaczącą poprawę wydajności procesora w porównaniu do istniejących modeli z M2. Plotki mówią również o szybszym Neural Engine w M4, przeznaczonym do zadań związanych ze sztuczną inteligencją.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx