poniedziałek, 27 maja

Nowe modele Mac mini i 13-calowe MacBooki Pro z zaprojektowanym przez Apple chipem M1 są kompatybilne z wyświetlaczami 6K, w tym Apple Pro Display XDR. Dla porównania, Mac mini z procesorem Intel poprzedniej generacji i 13-calowy MacBook Pro klasy podstawowej z dwoma portami Thunderbolt 3 obsługują wyświetlacze z maksymalną rozdzielczością 5K.

Nowy MacBook Air z chipem M1 może również obsługiwać wyświetlacz 6K podobnie jak poprzedni MacBook Air z procesorem Intel, wydany na początku tego roku.

Obsługa wyświetlaczy 6K staje się powszechna w całej gamie komputerów Mac. Inne modele wspierające obecnie taką rozdzielczość to 15-calowe MacBooki Pro z 2018 i nowsze, 16-calowe MacBooki Pro, 13-calowe MacBooki Pro 2020 z czterema portami Thunderbolt, komputery iMac z 2019 roku i nowsze oraz Mac Pro z 2019 roku. Wyświetlacz Pro Display XDR firmy Apple jest również kompatybilny z każdym modelem Maca z portami Thunderbolt 3, który można sparować z eGPU Blackmagic.

Nowy Mac mini, 13-calowy MacBook Pro i MacBook Air to pierwsze modele którymi Apple odchodzi od procesorów Intel w swoich komputerach. W czerwcu Apple ujawnił swoje plany dotyczące wykorzystania własnych, niestandardowych chipów w komputerach Mac, obiecując znaczącą poprawę wydajności.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx