niedziela, 19 maja

Nowe modele 13-calowego MacBooka Pro i 13-calowego MacBooka Air firmy Apple są wyposażone w procesor M1, który jest pierwszym chipem Apple Silicon. Oprócz imponującej poprawy wydajności, chip M1 znacznie wydłuża również żywotność baterii.

Bateria w nowym MacBooku Air (49,9 Wh) zapewnia do 15 godzin bezprzewodowego przeglądania Internetu i do 18 godzin oglądania filmów przy użyciu aplikacji Apple TV. Model poprzedniej generacji działał do 11 godzin podczas przeglądania sieci lub do 12 godzin podczas oglądania filmów.

Żywotność baterii jest jeszcze lepsza w nowym MacBooku Pro, który ma akumulator 58,2 Wh. Bateria wystarcza tam na 17 godzin podczas przeglądania Internetu i do 20 godzin podczas oglądania filmów za pomocą aplikacji Apple TV. MacBook Pro poprzedniej generacji działał do 10 godzin podczas przeglądania Internetu i do 10 godzin podczas oglądania filmów.

Długą żywotność baterii zapewniają cztery energooszczędne rdzenie, które są zawarte w M1. Apple twierdzi, że same cztery rdzenie oferują podobną wydajność, co dwurdzeniowy poprzedni MacBook Air, ale przy znacznie niższym poborze mocy, zapewniając skuteczny sposób wykonywania prostych zadań, takich jak sprawdzanie poczty e-mail lub przeglądanie sieci.

W razie potrzeby nowe komputery wykorzystują również dodatkowe cztery wysokowydajne rdzenie układu M1 do bardziej wymagających zadań i lepszej wydajności procesora. Apple obiecuje, że chip M1 zapewni do 3,5x wyższą wydajność procesora, 6x wyższą wydajność GPU i do 15x szybsze uczenie maszynowe.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx