środa, 24 lipca

Jak informuje nowy raport z ITHome, LG Display, który ma odgrywać coraz ważniejszą rolę w łańcuchu dostaw Apple, planuje podwoić swoje moce produkcyjne w zakresie wyświetlaczy OLED specjalnie pod Apple, ponieważ oczekuje się, że firma włączy w przyszłości technologię OLED do większej liczby urządzeń.

Według raportu, LG Display inwestuje w dodatkowy sprzęt, aby podwoić produkcję małych paneli wyświetlaczy OLED z 30 000 miesięcznie do 60 000. LG Display odmówił komentarza. Raport cytuje źródło mówiące, że zwiększona produkcja zostanie prawie w całości wykorzystana dla wyświetlaczy OLED przeznaczonych dla urządzeń Apple.

Apple używa obecnie wyświetlaczy OLED w swoich flagowych iPhone’ach i robi to od czasu wprowadzenia iPhone’a X w 2017 roku. Niższe modele iPhone’a, takie jak iPhone XR i iPhone SE 2, nadal wykorzystują technologię LCD ze względu na ich niższe koszty.

Do kwietnia Apple korzystał tylko z technologii OLED i LCD, ale wraz z wprowadzeniem nowego 12,9-calowego iPada Pro firma Apple wprowadziła również wyświetlacze mini-LED. Wraz z nadchodzącymi, przeprojektowanymi 14-calowymi i 16-calowymi MacBookami Pro, Apple rozszerzy również mini-LED na komputery Mac.

Pomimo niedawnego wprowadzenia mini-LED do urządzeń Apple, firma planuje po raz pierwszy wprowadzić OLED do niektórych modeli iPadów. Pojawiły się doniesienia sugerujące, że iPad Air piątej generacji, który podobno ma zostać wprowadzony na rynek w przyszłym roku, będzie zawierał wyświetlacz OLED. Raport ten został podważony przez bardziej wiarygodne źródła podające, że pierwszy iPad z wyświetlaczem OLED pojawi się dopiero w 2023 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx