sobota, 13 kwietnia

Apple planuje w przyszłym roku zastosować technologię wyświetlaczy OLED w „niektórych” modelach iPada, po niedawnym wprowadzeniu technologii mini-LED w swoim najwyższej klasy iPadzie Pro 12,9 calowym wynika z raportu koreańskiego ETNews.

W raporcie, powołującym się na źródła branżowe, czytamy, że Apple będzie używać wyświetlaczy OLED zamiast LCD w niektórych modelach iPada od 2022 roku. Chi Kuo poinformował, że iPad Air średniej klasy zostanie zaktualizowany o wyświetlacz OLED najwcześniej w przyszłym roku.

Apple używa obecnie wyświetlaczy OLED w najnowszych telefonach iPhone i wszystkich modelach zegarków Apple Watch, podczas gdy pozostałe rodziny produktów nadal korzystają z technologii LCD. Wyświetlacze OLED w produktach Apple są obecnie dostarczane przez Samsunga i LG, a ETNews uważa, że ci dwaj dostawcy będą również dostarczać wyświetlacze OLED do przyszłych iPadów.

W zeszłym miesiącu Apple zaprezentował zupełnie nowego, 12,9-calowego iPada Pro z technologią mini-LED, który w porównaniu z wyświetlaczem LCD oferuje głębszą czerń, lepszy kontrast i wyższą jasność. Oczekuje się, że Apple będzie kontynuować wdrażanie technologii wyświetlaczy mini-LED w nowych modelach MacBooka Pro jeszcze w tym roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx