wtorek, 18 czerwca

Apple udostępnił dziś nowe publiczne wersje beta iOS i iPadOS 15 publicznym beta testerom, umożliwiając osobom niebędącym deweloperami pobranie i testowanie nowych wersji systemu przed ich jesienną premierą.

Publiczni testerzy wersji beta, którzy zarejestrowali się w programie testów beta firmy Apple, mogą pobrać aktualizacje iOS i iPadOS 15 bezprzewodowo po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu ze strony internetowej publicznej wersji beta.

iOS 15 dodaje nowe funkcje FaceTime, narzędzia do ograniczania rozpraszania uwagi, zaktualizowane powiadomienia i ulepszenia prywatności. ‌FaceTime‌ obsługuje funkcję SharePlay do oglądania telewizji, słuchania muzyki lub udostępniania ekranu znajomym, podczas gdy funkcja Współdzielone z Tobą śledzi utwory, linki do stron internetowych, zdjęcia i inne elementy przesłane przez znajomych.

Tryb skupienia został zaprojektowany tak, aby pomóc w wykonywaniu codziennych zadań, odcinając na ich czas przychodzące powiadomienia, których nie chcecie będąc zajętym, a nowa funkcja podsumowania powiadomień zapobiega zasypywaniu Cię nieistotnymi powiadomieniami przez cały dzień.

Safari ma przeprojektowany wygląd z kompaktowym paskiem kart, który znajduje się u dołu ekranu, oraz grupami kart, które pozwalają użytkownikom zapisywać otwarte karty na później. Mapy mają nowy pomniejszony widok kuli ziemskiej i nowy widok 3D w wybranych miastach, a także więcej szczegółów dróg i funkcję wyznaczania kierunku marszu opartą na AR.

Istnieje mnóstwo innych nowych funkcji dostępnych w iOS i ‌iPadOS 15, a co konkretnie zmieniło się w piątej wersji beta możecie zobaczyć poniżej.

Zmiany w Safari

Apple w ‌iOS 15‌ beta 6 dodał przełącznik, który przenosi pasek adresu Safari na górę interfejsu, co przywraca Safari do wyglądu z iOS 14 i łagodzi wszystkie zmiany Safari wprowadzone we wcześniejszych wersjach beta.

ustawienia Safari iOS 15

Usunięto SharePlay

SharePlay nie działa już w szóstej wersji beta iOS 15, ponieważ Apple tymczasowo go usunął. Według notatki dodanej do wersji beta w premierowej wersji iOS 15, iPadOS 15, tvOS 15 i macOS Monterey funkcja SharePlay nie będzie dostępna. Apple doda ją zapewne poźniej w którejś większej aktualizacji.

Automatyzacja tarczy zegarka

Piąta wersja beta systemu iOS 15 usunęła automatyzację automatycznego ustawiania tarczy zegarka w Apple Watch w określonym czasie, ale w szóstej wersji beta opcja jest ponownie dostępna w aplikacji Skróty.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx