niedziela, 19 maja

Apple sam zaprojektuje moduł anteny, który będzie używał we własnych iPhone’ach 5G, ponieważ był niezadowolony z wersji zaprojektowanej przez Qualcomm informuje Fast Company, powołując się na źródło zaznajomione z planami Apple.

Apple podobno „nie miał przekonania” do projektu modułu anteny milimetrowej QTM 525 5G oferowanej przez Qualcomm, ponieważ „nie pasuje do eleganckiego wzornictwa przemysłowego, które Apple chce dla nowego telefonu”.

Qualcomm nadal dostarczy układ modowy 5G zastosowany w nowych iPhone’ach, ale moduł anteny zostanie opracowany przez Apple.

Apple pracuje jednak nad drugim projektem, który wykorzystuje zarówno modem Qualcomm jak i antenę Qualcomm jako kopia zapasowa. Tak więc Apple ma opcjonalną wersję iPhone’a, która używa obu komponentów Qualcomm, ale jeśli jest zostanie do tego zmuszony będzie musiał wypuścić nieco grubszy telefon.

Jak podkreśla Fast Company, Apple napotkał wcześniej problemy z antenami projektowanymi przez siebie. Na przykład iPhone 4 miał konstrukcję anteny, która powodowała odrzucanie połączeń i inne problemy, gdy iPhone był trzymany w ręce w taki sposób że zasłaniał anteny. Źródło Fast Company twierdzi, że inny najnowszy projekt anteny Apple „wymagał dwa razy więcej energii niż porównywalne anteny do wytworzenia tej samej ilości sygnału radiowego”.

Tworzenie anten 5G dla sieci mmWave jest trudniejsze niż tworzenie innych rodzajów anten, ponieważ wysyłają i odbierają sygnały o wyższej częstotliwości, pozostawiając mniej miejsca na błędy. Od konstrukcji anteny zależy również wydajność 5G.

Jak opisuje Fast Company, tegoroczne iPhone’y wyposażone w 5G będą wykorzystywać antenę „z matrycą fazową” z dwoma częściami, które ze sobą współpracują tworząc wiązkę sygnału radiowego, co może prowadzić do problemów, jeśli antena i moduł modemu będą wytwarzane przez różne firmy.

Apple podobno chce używać własnych anten zarówno z powodów projektowych, jak i dlatego, że chce jak najmniej części Qualcomm w iPhonie. Źródło Fast Company sugeruje, że Apple nadal uważa, że „wkręca się w tantiemy” Qualcomm.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx