sobota, 15 czerwca

Apple zaprezentuje w przyszłym roku przeprojektowane iPhone’y, które będą miały nową metalową opaskę przypominającą iPhone’a 4 wynika z notatki badawczej analityka Apple, Ming-Chi Kuo.

W swojej notatce badawczej dla TF International Securities Kuo mówi, że Apple w przyszłym roku „znacząco” zmieni wygląd iPhone’a. W szczególności, nowe urządzenia mają posiadać nową metalową ramkę w „bardziej złożonej konstrukcji, nadal okalająca przedni i tylny panel szklany.

Projekt Jony’ego Ive’a dla iPhone’a 4 był pierwszym, który wprowadził koncepcję odsłoniętej aluminiowej ramki o kwadratowych krawędziach umieszczonej pomiędzy dwiema taflami wzmocnionego szkła – projekt, który był na różne sposoby kopiowany w branży smartfonów.

IPhone firmy Apple przeszedł kilka zmian, ponieważ najnowszy iPhone 11 wykorzystuje aluminiową ramkę, która otacza zaokrąglone rogi wyświetlacza umieszczonego w całkowicie szklanej obudowie, a urządzenia iPhone 11 Pro dzielą matowy materiał szklany zamknięty w stalowej ramce ze stali nierdzewnej. Warto zauważyć, że Apple zastosował inną konstrukcję dla iPada Pro, który ma bardziej industrialne ramki po bokach, również przypominające bardziej iPhone’a 4.

Kuo uważa, że rowkowanie i wstrzykiwanie metalu w przyszłorocznej ramce iPhone’a zmniejszy negatywny wpływ metalowego ekranowania na efektywność transmisji wysokich częstotliwości z anteny wewnętrznej, podczas gdy użycie szafiru lub hartowanego szkła na rowku posłuży do większej wytrzymałości.

Raport przewiduje, że nowy wygląd będzie głównym motorem sprzedaży, który przyczyni się do przychodów i rentowności dostawców, a w połączeniu ze wsparciem 5G zwiększy dostawy smartfonów Apple do 85 milionów sztuk w 2020 roku, w porównaniu do 75 milionów nowych iPhone’ów w 2019 roku.

W poprzedniej notatce Kuo powiedział, że przyszłoroczne iPhone’y będą dostępne w nowych rozmiarach i wszystkie mają posiadać wyświetlacze OLED. Nowe rozmiary to 5,4, 6,1 i 6,7 cala. Dwa telefony będą również wyposażone w tylną kamerę 3D, która będzie obsługiwać rzeczywistość rozszerzoną i poprawi jakość obsługi aparatu.

Kuo powiedział również, że wszystkie trzy przyszłoroczne iPhone’y będą obsługiwały sieci 5G, dla których Apple będzie używać modemu Qualcomm 5G. Pomimo przejęcia firmy zajmującej się układami modemowymi od Intela,  Apple nie będzie używać własnego modemu do czasu premiery iPhone’a 2022. Zamiast tego Kuo uważa, że Apple najpierw przetestuje własne produkty z pasmem podstawowym w nowym Apple Watch i innych przyszłych urządzeniach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx