piątek, 19 lipca

Apple wydał dzisiaj dokument pomocy technicznej ostrzegający użytkowników o problemie z bezpieczeństwem dotyczącym klawiatur firm zewnętrzych w iOS 13 i iPadOS.

Klawiatury firm zewnętrznych można ustawić tak, aby działały autonomicznie bez dostępu do usług zewnętrznych lub mogą żądać „pełnego dostępu” w celu zapewnienia dodatkowych funkcji. Błąd w iOS 13 i iPadOS może powodować, że rozszerzenia klawiatury będą miały pełny dostęp, nawet jeśli pełny dostęp nie został nadany.

Według Apple błąd nie wpływa na wbudowane klawiatury Apple, ani nie wpływa na klawiatury, które nie korzystają z pełnego dostępu.

Apple twierdzi, że błąd zostanie naprawiony w najbliższej aktualizacji oprogramowania. Klawiatury firm zewnętrznych, które są zainstalowane na telefonie można zobaczyć otwierając aplikację Ustawienia, a następnie wybierając Ogólne> Klawiatura> Klawiatury.

Użytkownicy iOS zaniepokojeni swoimi danymi i dostępem przyznanym klawiaturom firm trzecich mogą złagodzić ten problem, tymczasowo odinstalowując te klawiatury do załatania tej luki.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx