sobota, 2 marca

Według analityka Ming-Chi Kuo, kolejna generacja 14-calowego i 16-calowego MacBooka Pro będzie wyposażona w nowe chipy, ale bez większych innych zmian.

W dzisiejszym poście na Medium Kuo powiedział, że Apple obniżył prognozę sprzedaży nowych modeli MacBooka Pro w czwartym kwartale o 20% do 30% przed rozpoczęciem masowej produkcji notebooków z powodu niższego niż oczekiwano popytu. Kuo powiedział, że oznaki recesji i mniejsza liczba osób pracujących z domu to dwa powody zmniejszenia zamówień, podczas gdy „ograniczone nowe atuty sprzedaży” w nowych modelach MacBooka Pro mogą również wpływać na popyt.

„Głównym ulepszeniem nowych 14-calowych i 16-calowych MacBooków Pro jest tylko zastosowanie nowych procesorów” – napisał Kuo w poście na Medium. „Ograniczone nowe atuty sprzedaży mogą również skutkować niższym niż oczekiwano popytem”.

Nie specjalnie dziwi, że nie są planowane żadne zmiany w nowych 14- i 16-calowych modelach MacBooka Pro, biorąc pod uwagę, że w październiku zeszłego roku zostały wprowadzone na rynek notebooki ze znacznymi zmianami. Wtedy to Apple dodał wycięcie w górnej części wyświetlacza, przywrócił oczekiwane porty, takie jak MagSafe i HDMI i więcej. MacBooki często przechodzą wiele generacji pomiędzy większymi zmianami konstrukcyjnymi.

Oczekuje się, że nowe 14-calowe i 16-calowe modele MacBooka Pro będą wyposażone w układy Apple M2 Pro i M2 Max, które według Kuo pozostaną 5 nm. Oczekuje się, że Apple zorganizuje w październiku konferencję poświęconą nowym modelom iPada i Maca, ale nie jest jasne, czy nowe modele MacBooka Pro zostaną ogłoszone podczas tego wydarzenia, czy w pewnym momencie w przyszłym roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx