środa, 17 kwietnia

Apple zaprezentował dziś zupełnie nowy model Apple Watch o nazwie Apple Watch Ultra, który oferuje nowy, odważny design i szeroką gamę funkcji stworzonych z myślą o wytrzymałości, eksploracji i przygodzie.

Apple Watch Ultra posiada 49-milimetrową tytanową kopertę i płaski, szafirowy przedni kryształ, który odsłania największy i najjaśniejszy wyświetlacz Apple Watch. Konfigurowalny przycisk akcji zapewnia natychmiastowy dostęp do szerokiej gamy przydatnych funkcji. Apple Watch Ultra ma najlepszą żywotność baterii spośród wszystkich zegarków Apple Watch, sięgającą nawet 36 godzin podczas normalnego użytkowania. Nowe ustawienie niskiego zużycia energii, daje mu żywotność na kilka dni wydłużając czas pracy baterii do 60 godzin.

Apple-Watch-Ultra

„Zainspirowani przez odkrywców i sportowców z całego świata, stworzyliśmy zupełnie nową kategorię Apple Watch, zaprojektowaną z myślą o nowych i ekstremalnych warunkach — to najbardziej wytrzymały i wydajny Apple Watch w historii” — powiedział Jeff Williams, dyrektor operacyjny Apple. „Apple Watch Ultra to wszechstronne narzędzie, które umożliwia użytkownikom przekraczanie granic dzięki przygodzie, wytrzymałości i eksploracji”.

Wykonany z tytanu klasy lotniczej zegarek Apple Watch Ultra zapewnia idealną równowagę między wagą, trwałością i odpornością na korozję. Wyświetlacz Retina w zegarku, który ma do 2000 nitów jest 2 razy jaśniejszy niż jakikolwiek inny wyświetlacz Apple Watch. Nowy przycisk akcji w międzynarodowym pomarańczowym kolorze o wysokim kontraście można łatwo dostosować, aby uzyskać natychmiastowy dostęp do różnych funkcji, w tym do treningów, punktów na kompasie, tras wstecznych i innych.

Apple Watch Ultra ma trzy wbudowane mikrofony, które znacznie poprawiają jakość dźwięku w rozmowach głosowych w każdych warunkach. Adaptacyjny algorytm kształtowania wiązki wykorzystuje mikrofony do przechwytywania głosu, jednocześnie redukując dźwięki otoczenia, co zapewnia niezwykłą wyrazistość. W trudnych, wietrznych warunkach Apple Watch Ultra wykorzystuje zaawansowane algorytmy redukcji szumu wiatru, w tym uczenie maszynowe, aby zapewnić czysty i zrozumiały dźwięk podczas połączeń.

Apple-Watch-Ultra-lifestyle-adventure-220907_big.jpg.large_2x

Apple Watch Ultra jest zasilany przez system watchOS 9, który zawiera nowe zaawansowane wskaźniki biegu do pomiaru wydajności, takie jak długość kroku, czas kontaktu z podłożem, oscylację pionową i moc biegową. Nowe widoki treningów, takie jak segmenty, podziały i wysokość, dostarczają widocznych ważnych, a dzięki większemu wyświetlaczowi Apple Watch Ultra jest jedynym Apple Watch, który może wyświetlać sześć wskaźników jednocześnie. Użytkownicy mogą przenieść swój trening na wyższy poziom dzięki funkcjom takim jak Strefy Tętna, Treningi Własne i nie tylko. W przypadku triathlonów, duathlonów lub aktywności z dowolną sekwencją pływania, jazdy na rowerze lub biegania, nowy trening Multisport obejmuje autodetekcję, aby łatwo przełączać się między treningami. Apple Watch Ultra ma wystarczającą żywotność baterii, aby większość użytkowników mogła ukończyć długi triathlon, składający się z 3,8 km pływania, 180 km jazdy rowerem i pełnego maratonu na 42,2 km.

Przycisk Akcja może natychmiast rozpocząć treningi i przenieść użytkowników do następnego interwału treningu niestandardowego lub następnego etapu treningu Multisport. Może być również używany do oznaczania segmentów, uzupełniając nowy sposób biegania po torze, który automatycznie zapewnia najlepsze szacunkowe tempo i dystans dla biegaczy na torze.

Dzięki większemu, jaśniejszemu wyświetlaczowi i wytrzymałej konstrukcji Apple Watch Ultra jest idealnym narzędziem technicznym dla poszukiwaczy przygód i odkrywców w różnych środowiskach, od codziennych po ekstremalne. Całkowicie przeprojektowana aplikacja Kompas w systemie watchOS 9 zapewnia bardziej szczegółowe informacje i trzy różne widoki. Aplikacja wyświetla nowy widok hybrydowy, który jednocześnie pokazuje zarówno analogową tarczę kompasu, jak i widok cyfrowy. Obracanie Cyfrowej Kamery ujawnia dodatkowy widok, który zawiera szerokość i długość geograficzną, wysokość i nachylenie, a także widok na orientację pokazujący punkty kontrolne.

Czujnik temperatury na nadgarstku został zaprojektowany, aby pomóc w eksploracji najbardziej ekstremalnych i odległych miejsc, od mroźnych gór o temperaturze -20°C po palące pustynne upały o temperaturze 55°C. Apple Watch Ultra jest certyfikowany zgodnie z odpowiednimi normami MIL-STD-810H, stosowanym w sprzęcie wojskowym i popularnym wśród producentów sprzętu typu rugged. Testy obejmują niskie ciśnienie (wysokość), wysoką temperaturę, niską temperaturę, szok temperaturowy, zanieczyszczenie płynami, deszcz, wilgotność, zanurzenie, piasek i kurz, zamarzanie/odwilż, lód/marznący deszcz, wstrząsy, wibracje i inne. Aby zoptymalizować warunki wieczorne, obrócenie Digital Crown sprawia, że interfejs jest czerwony, aby zapewnić lepszą widoczność w ciemności podczas korzystania z tarczy Wayfinder.

Apple-Watch-Ultra-paski

Apple Watch Ultra zawiera wszystkie funkcje łączności, aktywności i zdrowia, które posiada tradycyjny Apple Watch  – od monitorowania tętna i aplikacji EKG i pomiar natlenienie krwi po pierścienie aktywności i Uważność.

Zegarek Apple Watch Ultra będzie dostępny z trzema różnymi paskami, specjalnie dedykowanymi dla specyficznych aktywności. Zegarek można zamawiać już dziś, a oficjalnie pojawi się w sprzedaży od 23 września. Cena Apple Watch Ultra będzie wynosić 4799 złotych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
1 rok temu

Do Watch Ultra jaki mam pasek wybrać gdy w ciągu jednej aktywności: pływam, jadę na rowerze, biegnę a na końcu biorę prysznic 🙂
Proszę o pomoc i wskazówki

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx