piątek, 12 kwietnia

Apple ogłosił dziś długo wyczekiwane, przeprojektowane MacBooki Pro z nowymi chipami M1 Pro i ‌M1‌ Max, wyświetlaczem mini-LED z ProMotion, portem HDMI i czytnikiem kart SD, ładowaniem za pomocą MagSafe 3, kamerą 1080p i nie tylko.

MacBook Pro ma nowy wygląd i jest dostępny z wyświetlaczami o przekątnej 14,2 cala i 16,2 cala. Dostępnych jest teraz więcej portów, a prawa strona urządzenia oferuje port HDMI, port Thunderbolt 4 i czytnik kart SD. Po lewej stronie urządzenia znajduje się port MagSafe 3, dwa porty Thunderbolt 4 i gniazdo słuchawkowe. Klawiatura ma teraz pełen rząd klawiszy funkcyjnych zamiast paska dotykowego Touch Bar.

Każdy z nich może być wyposażony w czip M1 Pro albo M1 Max i każdy oferuje niespotykaną wydajność w zastosowaniach profesjonalnych. Czipy M1 Pro i M1 Max, kolejna odsłona rewelacyjnej architektury M1, to systemy jednoukładowe (SoC) na zupełnie nowym poziomie, niespotykane dotąd w profesjonalnych notebookach. Każdy z nich ma więcej rdzeni CPU, więcej rdzeni GPU i więcej zunifikowanej pamięci RAM niż czip M1. Ich potężny system Neural Engine przyspiesza samouczenie maszyn, a jeszcze lepsze silniki multimedialne obsługują format ProRes.

MacBook Pro ma znacznie zmniejszone obramowanie wyświetlacza, z wycięciem na kamerę internetową. Kamera internetowa oferuje teraz rozdzielczość 1080p z szerszą przysłoną i większym przetwornikiem obrazu. Sam wyświetlacz to mini-LED Liquid Retina XDR, który obsługuje również ProMotion dla częstotliwości odświeżania do 120 Hz.

Nowy MacBook Pro jest również wyposażony w ulepszone mikrofony i głośniki o jakości studyjnej, które obsługują dźwięk przestrzenny, przy czym model 16-calowy zawiera system sześciu głośników.

MacBook Pro jest teraz wyposażony w ładowanie magnetyczne z funkcją MagSafe 3, która zapewnia szybkie ładowanie do 50% w 30 minut. Podczas odtwarzania wideo model 14,2 cala zapewnia do 17 godzin pracy na baterii, podczas gdy model 16,2 cala zapewnia do 21 godzin odtwarzania wideo.

Przeprojektowany MacBook Pro zawiera konfiguracje z dwoma nowymi układami Apple Silicon. Chip M1‌ Pro firmy Apple to powiększony, mocniejszy wariant chipa ‌M1‌. Układ ‌M1‌ Pro zawiera 10-rdzeniowy procesor, 16-rdzeniowy procesor graficzny, bardziej wydajny Media Engine, więcej kontrolerów Thunderbolt, obsługę do 32 GB pamięci RAM i wiele więcej. Chip ‌M1‌ Max ma ten sam 10-rdzeniowy procesor co ‌M1‌ Pro, ale zawiera 32-rdzeniowy procesor graficzny z obsługą do 64 GB pamięci RAM.

Nowy MacBook Pro jest dostępny w przedsprzedaży już dziś, a pierwsze zamówienia dotrą do klientów w przyszłym tygodniu. Cena nowego komputera to 10 799 zł za model 14-calowy i 13 299 złotych za model 16-calowy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx