niedziela, 25 września

Oprócz prognoz związanych z wprowadzeniem na rynek w drugim kwartale 2020 roku nowych modeli MacBooka Pro i MacBooka Air z klawiaturami nożycowymi, analityk Ming-Chi Kuo uważa, że Apple ma większe ambicje dotyczące linii notebooków.

W dzisiejszej notatce badawczej Kuo informuje, że Apple planuje wypuszczenie modeli MacBook z własnymi niestandardowymi procesorami w czwartym kwartale 2020 roku lub w pierwszym kwartale 2021 roku. Kuo nie wskazał, czy będą to modele MacBook Pro czy MacBook Air lub oba, ani nie udostępnił żadnych dodatkowych szczegółów.

Plotki sugerują, że Apple pracuje nad niestandardowymi procesorami opartymi na ARM, które pozwoliłyby mu odejść od obecnego dostawcy procesorów dla MacBooków – firmy Intel, która czasami miała opóźnienia ze swoimi chipami.

Kuo uważa również, że Apple wprowadzi modele MacBooków z całkowicie nowym designem w drugim lub trzecim kwartale 2021 roku, ale ponownie nie wskazał, czy będą to modele Pro czy Air. Ostatnia znacząca zmiana wyglądu MacBooka Pro nastąpiła w październiku 2016 roku, natomiast MacBook Air otrzymał zmianę designu w październiku 2018 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
2 lat temu

[…] miesiąca Kuo powiedział, że pierwsze notebooki Apple z procesorami opartymi na ARM pojawią się w czwartym kwartale 2020 roku lub w pierwszym kwartale 2021 […]

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx