wtorek, 25 stycznia

Jak informuje Financial Times, Apple Music zawarł nowe umowy na utwory z głównych wytwórni muzycznych w tym Universal Music, Sony Music i Warner Music.

Umowy licencyjne, które zostały podpisane „w ostatnich miesiącach”, pozwolą na przesyłanie w serwisie Apple Music muzyki wielu popularnych artystów, takich jak Taylor Swift, Lizzo, Adele i innych.

W umowach nie ma żadnych warunków dotyczących połączenia pakietu Apple Music z Apple TV+, więc pomimo plotek, że Apple pracuje nad takim pakietem swoich usług subskrypcyjnych, wygląda na to, że taki pakiet nie pojawi się w najbliższym czasie.

Apple co kilka lat ponownie odwiedza główne wytwórnie, aby ustalić stawki opłat licencyjnych i odnowić prawa do utworów. W tej chwili Apple ma podpisane umowy na wiele lat, ale w nieco trudniejszej sytuacji jest jego konkurent Spotify.

Spotify prowadzi rozmowy dotyczące licencji z Universal Music i Warner Music od około roku, a wytwórnie wydłużając istniejące umowy z miesiąca na miesiąc, pracując nad nowymi warunkami.

Zeszłego lata Apple Music miał 60 milionów płatnych subskrybentów. Od tego czasu Apple nie opublikował zaktualizowanych danych, ale Spotify w październiku powiedział, że ma 113 milionów płatnych subskrybentów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x