poniedziałek, 30 stycznia

nowy MacBook Pro możliwy w drugim kwartale 2020

Apple planuje wypuścić nowe modele MacBooków Pro i MacBooków Air z klawiaturami nożycowymi w drugim kwartale 2020 roku wynika z nowej notatki badawczej udostępnionej dziś przez analityka Ming-Chi Kuo.

Kuo nie skomentował wielkości nowego MacBooka Pro, ale prawdopodobnie odnosi się do 14-calowego modelu, o którym wspominał wcześniej, biorąc pod uwagę, że 16-calowy MacBook Pro został wydany zaledwie cztery miesiące temu. Nowy, 14-calowy model prawdopodobnie zastąpiłby 13-calowego MacBooka Pro, który zostałby wycofany.

Kuo spodziewa się, że nowe modele MacBooka Pro i MacBooka Air będą miały różne optymalizacje kosztowe, ale powiedział, że użytkownicy nie zauważą żadnej różnicy.

Obecne 13-calowe MacBooki Pro i MacBooki Air są nadal wyposażone w klawisze motylkowe, które mogą cierpieć z powodu problemów, takich jak lepkie lub niereagujące na wciśnięcia klawisze po długotrwałym użytkowaniu, co skłoniło Apple do zainicjowania bezpłatnego programu naprawczego na całym świecie w 2018 roku. Apple w końcu rozwiązał ten problem przez powrót do mechanizmu nożycowego dzięki nowej klawiaturze Magic Keyboard w 16-calowym MacBooku Pro, który okazał się znacznie bardziej niezawodny.

Sam Kuo chwalił 16-calowego MacBooka Pro, zauważając, że reakcje klientów na notebooka były lepsze niż oczekiwano.

Jeśli chodzi o pandemię koronawirusa COVID-19, Kuo uważa, że zamówienia u dostawców powiązanych z MacBookami znacznie się poprawią od końca marca, torując drogę do masowej produkcji nowych modeli MacBook Pro i MacBook Air.

Jeśli informacje te okażą się dokładne, cała oferta notebooków Apple powinna zawierać klawiatury nożycowe do końca 2020 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
2 lat temu

[…] prognoz związanych z wprowadzeniem na rynek w drugim kwartale 2020 roku nowych modeli MacBooka Pro i MacBooka Air z klawiaturami nożycowymi, analityk Ming-Chi Kuo uważa, że Apple ma większe ambicje dotyczące […]

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx