niedziela, 14 lipca

Apple planuje wypuścić kilka nowych produktów w pierwszej połowie 2020 roku, w tym ultraszerokopasmowy lokalizator, wysokiej klasy słuchawki bezprzewodowe, 4,7-calowy iPhone, odświeżone modele iPada Pro oraz odświeżone modele MacBooka Pro i / lub MacBooka Air wynika z najnowszej prognozy znanego analityka Apple Ming-Chi Kuo.

„Prognozujemy, że głównymi nowymi produktami sprzętowymi Apple w pierwszej połowie roku są 4,7-calowy iPhone LCD, iPad Pro, MacBook Pro/Air, mniejsza mata do ładowania bezprzewodowego, lokalizator i wysokiej klasy słuchawki Bluetooth”, napisał Kuo w notatce badawczej dla TF International Securities.

  • 4,7-calowy iPhone: powszechnie oczekuje się, że Apple planuje wypuszczenie nowego, niedrogiego iPhone’a o podobnej konstrukcji jak iPhone 8, w tym z 4,7-calowym wyświetlaczem LCD i przyciskiem Home z Touch ID, ale z szybszym układem A13 i 3 GB pamięci RAM. Uruchomienie urządzenia planowane jest na koniec marca, a cena w Stanach Zjednoczonych ma oscylować w okolicach 399 USD (w Polsce 1999 zł)
  • odświeżony iPad Pro: nowe modele z potrójnym obiektywem w tylnej kamerze, które obsługują detekcję 3D dla rozszerzonej rzeczywistości mają zostać zaprezentowane już w marcu
  • odświeżony MacBook Pro/Air: nie jest jasne, czy Kuo odnosi się do możliwości nowego MacBooka Pro, MacBooka Air lub obu, ale wcześniejsze pogłoski sugerowały, że 13-calowy MacBook Pro z klawiaturą Magic Keyboard opartą na mechanizmie nożycowym pojawi się w pierwszej połowie 2020 roku, podążając śladami 16-calowego MacBooka Pro z października ubiegłego roku. Apple ostatnio odświeżył MacBooka Air w lipcu 2019 roku o wyświetlacz True Tone i niższą cenę początkową
  • lokalizator ultraszerokopasmowy: w ubiegłym roku odkryto w iOS 13 dowody na to, że Apple pracuje nad lokalizatorem elementów podobnym do znanego Tile pod potencjalną nazwą AirTags. Podobnie jak modele iPhone 11, Kuo uważa, że tagi będą obsługiwać Ultra Wideband, co prawdopodobnie umożliwi zlokalizowanie tagów z dużo większą dokładnością niż Bluetooth LE i Wi-Fi.
  • słuchawki wysokiej klasy: Kuo nie podał żadnych szczegółów na temat tych słuchawek poza twierdzeniem, że będą one obsługiwać Bluetooth. Mark Gurman z Bloomberga wcześniej poinformował, że słuchawki douszne marki Apple były w fazie rozwoju, ale nie jest jasne, czy zostały anulowane, czy stały się Beats Solo Pro. Odkryto również dowody na to, że Apple opracowuje nowe słuchawki Powerbeats4, ale istniejące Powerbeats3 nie są uważane za wysokiej klasy.
  • mała bezprzewodowa mata do ładowania: nie udostępniono żadnych dalszych szczegółów. Apple zrezygnował w zeszłym roku z bardzo oczekiwanej maty ładującej AirPower ze względu na problemy z jakością. Ta mata byłaby w stanie ładować jednocześnie iPhone’a, Apple Watch i AirPods, niezależnie od tego, gdzie każde urządzenie zostało umieszczone na macie z głęboką integracją z iOS.

Dalej Kuo stwierdził, że najgorszym scenariuszem dla Apple związanym z nową epidemią koronawirusa byłoby przełożenie harmonogramów kwalifikacji i masowej produkcji nowych produktów na drugą połowę roku.

„Jeśli w dającej się przewidzieć przyszłości nie nastąpi znacząca poprawa w zakresie epidemii koronawirusa, przewidujemy, że Apple może opóźnić wypuszczenie nowych materiałów lub obniżyć wymagania testowe dla komponentów w celu skrócenia procesów kwalifikacyjnych i wprowadzenia nowych produktów w drugiej połowie 2020 roku zgodnie z harmonogramem, a niższa specyfikacja prawdopodobnie zaszkodzi materiałom lub komponentom”, napisał Kuo.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
4 lat temu

[…] styczniu analityk Apple Ming-Chi Kuo prognozował, że w pierwszej połowie 2020 roku Apple wypuści odświeżone modele iPada Pro z systemem tylnej kamery z potrójnym obiektywem i funkcją wykrywania 3D dla rzeczywistości […]

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx