niedziela, 19 maja

Na początku tego tygodnia znany analityk Apple, Ming-Chi Kuo, poinformował, że Apple planuje wypuścić co najmniej jeden model iPhone’a 15 z portem USB-C w 2023 roku.

Teraz, w kolejnym tweecie, stwierdził, że akcesoria takie jak AirPods, akumulator MagSafe i wszystkie inne akcesoria takie jak Magic Keyboard, Magic Mouse i Gładzik Apple również przejdą na USB-C w „przewidywalnej przyszłości”.

Zarówno iPhone, jak i wszystkie wyżej wymienione akcesoria opierają się obecnie na opatentowanym przez Apple złączu Lightning do przewodowego ładowania i/lub przesyłania danych. Przejście na USB-C spowodowałoby bardziej uniwersalny standard łączności i zadowoliłoby regulatorów, ponieważ szeroka gama produktów technologicznych jest wyposażona w porty USB-C, w tym wiele smartfonów z Androidem, a nawet najnowsze MacBooki i iPady Pro, iPad Air i modele iPada mini.

Kuo zasugerował również, że jest jeszcze za wcześnie, aby Apple wypuścił iPhone’a bez portów ze względu na obecne ograniczenia technologii bezprzewodowych i niedojrzałość własnego ekosystemu akcesoriów bezprzewodowych MagSafe, które są magnetycznie mocowane do iPhone’a.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx