czwartek, 18 kwietnia

W lutym Apple zapowiedział nową funkcję „Tap to Pay on iPhone”, która pozwoli kompatybilnym iPhonom akceptować płatności zbliżeniowe bez dodatkowego sprzętu. Okazuje się, że Apple już testuje tę funkcję w swoim Apple Park Visitor Center w Cupertino w Kalifornii.

Jak pokazuje zamieszczony poniżej filmik na Twitterze, Tap to Pay umożliwia pracownikowi sklepu przyjmowanie płatności zbliżeniowych Apple Pay od klienta przy użyciu wyłącznie „iPhone’a” – nie jest wymagany terminal płatniczy.

Funkcja ta ma zostać uruchomiona w Stanach Zjednoczonych jeszcze w tym roku, a dzięki niej sprzedawcy będą mogli akceptować płatności zbliżeniowymi kartami kredytowymi i debetowymi, a także innymi cyfrowymi portfelami, bez dodatkowego sprzętu poza iPhonem wyposażonym w NFC, który będzie potrzebny do przetworzenia płatności. Pozwoli to małym firmom akceptować płatności zbliżeniowe za pośrednictwem obsługiwanych aplikacji na iOS z iPhone’em XS lub nowszym.

Ogłaszając funkcję Tap to Pay, Apple jako jedynego swojego partnera zapowiedział wtedy firmę Stripe. Od tego czasu Apple rozszerzył swoją działalność o kolejnego partnera, holenderską firmę przetwarzającą płatności Adyen.

Adyen będzie współpracować z klientami korporacyjnymi i platformami handlowymi, w tym Lightspeed Commerce i NewStore, zwiększając liczbę firm, które będą mogły korzystać z funkcji Tap to Pay.

Apple musi jeszcze podać konkretną datę premiery funkcji Tap to Pay, ale biorąc pod uwagę, że Adyen został dodany w zeszłym miesiącu, a Apple aktywnie testuje tę funkcję w co najmniej jednym ze swoich sklepów detalicznych, usługa może trafić na rynek amerykański w najbliższej przyszłości, z globalne wdrożenie nastąpi prawdopodobnie niewiele później.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx